Apple Chystá revolučné VR okuliare ku iPhonu!

Chystá Apple okuliare pre rozšírenú realitu? Vraj sa ich máme dočkať už v roku 2021.

Pamätáte si na revolučné Microsoft HoloLens? Skvelé VR okuliare, ktoré mali priniesť do škôl, architektom či lekárom úplne novú dimenziu výučby a práce. Mali ponúkať tiež hranie stratégií v augmentovej realite či bežné činnosti akým je chat a volanie cez Skype. Bohužiaľ celý projekt zapadá prachom a druhá verzia HoloLens je stále len hračkársky developérsky kit.

Niečo podobné ale chystá Apple s názvom Apple Glass a cena by mala byť okolo 499 amerických dolárov. Tento gadget sa v materiáloch spomína už od roku 2016 – 2018, avšak Tim Cook v jednom z jeho rozhovore spomenul, že VR je prelomová technológia ako bol iPhone (smartphone) v roku 2007.

Za posledné mesiace unikol ďalšie materiál, ktorý spomína, že príchod okuliarov, ktoré majú byť predĺžená ruka pre iPhone je stále v pláne medzi rokmi 2022 – 2023. Celý výpočtový výkon by mal byť riešený v samotnom mobile, pričom v okuliaroch sa budú zobrazovať len výstupné dáta.

Ďalší web macrumors spomína, že tieto okuliare sú skutočne pripravované s uvedením už budúci rok. Pôvodne mali byť uvedené už tento rok. Predpokladaný dizajn je tento, viď. nižšie. Okuliare by mali obsahovať malú kameru a LiDAR. Nebude chýbať bezdrôtové nabíjanie a systém sa má volať Starboard, ovládanie bude riešené prostredníctvom gest.

Zdroj: techspot

Komentáre (1)
Neprošli

He He.
Marketingový mág je dávno pod zemou a zúfalí pozostalí saneúspešne snažia udržať potápajúcu sa loď na hladine.
Na druhej strane od iPhone sekty vystene, že sa o to budú biť, aj keď to nebude fungovať.
Pritom Geniálny Steven Jobs by už dávno zavesil na iobyčajné (čínske) okuliare obyčajné (čínske) sexi rúška s nakúsnutým jablkom, davy by šaleli od nadšenia (aj by zabudli, že nemôžu dýchať) a on by sa zase raz utopil v peniazoch :)

Pridať nový komentár
TOPlist