Apple chce kúpiť hudobnú službu Tidal

 
Podľa najnovších správ sa spoločnosť Apple pohráva s myšlienkou odkúpenia hudobnej služby Tidal, ktorú od minulého roku vlastní populárny spevák Jay-Z.

Služba Tidal bola oficiálne spustená v roku 2014 a zameriavala sa najmä na poskytovanie čo najviac kvalitného zvuku pre svojich zákazníkov. Od momentu ako ju prevzal Jay-Z však získala služba exkluzívne práva na niekoľko vysoko profilových albumov, aby mohla lepšie konkurovať službám ako Spotify či Apple Music.
 
 
Záujem Apple o službu Tidal je vyvíjaný najmä kvôli nadštandardným vzťahom s dnes najpopulárnejšími umelcami ako napríklad Kanye West, Rihanna či Beyoncé. Jay-Z po prevzatí služby Tidal postupne ponúkal ostatným hudobníkom podiel v hudobnej službe a snažil sa neustále zlepšovať jej postavenie na preplnenom trhu. Medzi hlavné vylepšenia patrilo spustenie predaja lístkov na koncerty priamo z prostredia Tidal, živé vysielanie niektorých koncertov, či získavanie exkluzívnych práv na nové albumy.
 
Rokovania medzi oboma službami prebiehajú aj naďalej, a stále existuje možnosť, že z obchodu nakoniec nič nebude.
 
Zdroj: theverge
 
Komentáre (1)
cisino
kopa sr..iek je tam v popise spomenute ale ta najdolezitejsia skoro vobec ...TIDAL boduje hlavne tym ze je jediny ktory ponuka muziku v bezstratovom formate namiesto tych šítov ako je mp3. Ale ak sa toho chyti aple tak to vsetko po.......
Pridať nový komentár
TOPlist