Apple bude vyrábať Mac Pro v USA

Apple sľubuje, že nový Mac Pro bude skladať v USA.

Americký prezident Donald Trump kritizoval americké firmy, že celú výrobu exportujú a outsourcujú do Číny, Indonézie či Malajzie. Americkí občania tak strácajú možnosť zamestnať sa, čo zvyšuje nezamestnanosť v krajine.

Americké clá na výrobky a výrobu v Číne pomaly tlačia americké firmy presúvať výrobu domov do USA. Apple je jeden z prvých, ktorý nateraz potvrdil, že bude ich najvýkonnejší počítač skladať v Spojených štátoch. Mac Pro pre zákazníkov mimo USA bude pravdepodobne aj naďalej vyrábaný kompletne v Číne.

Apple údajne uzatvoril dohodu s americkou vládou na vybrané clá výmenou za čiastočne presunutie výroby späť do USA. Detaily dohody sú neznáme. Mac Pro sa bude vyrábať v Austine v Texase. Firma údajne využije pri výrobe MacPro až 2.5 krát viac komponentov pochádzajúcich od amerických firiem ako tomu bolo v jeho predchádzajúcej verzii.

Na druhej strane pri cene štartujúcej na 5999 USD a končiacej pri pár desiatkach tisícoch sa veľa kusov asi nepredá a zo strany Apple ide skôr o kozmetickú zmenu.

Okrem toho firma sľúbila, že investuje až 350 miliárd a vytvorí do roku 2023 až 2.4 milióna pracovných miest – priamo alebo nepriamo vo všetkých amerických štátoch.

Zdroj: techspot

Komentáre (1)
juraj

no konecne

Pridať nový komentár
TOPlist