Apple auto malo byť konvertibilné

Apple pracoval na svojom aute, ktoré malo byť plne autonómne. Malo aj zaujímavý prvok.

Je známe, že Apple reálne pracoval na vývoji auta. Technologická firma prakticky s neobmedzeným rozpočtom uvažovala aj nad takou vecou, akým je výsuvný nárazník. V roku 2015 si totiž firma patentovala automobilový koncept výsuvného predného nárazníka. Dá sa predpokladať, že nárazník by sa vysunul počas vyššej rýchlosti, kedy sa zvýši prietok vzduchu do motora, zlepší chladenie motora a hlavne sa zvýši prítlak potrebný pri vysokej rýchlosti. Výhodou by tiež bolo jednoduchšie parkovanie, pretože by auto bolo kratšie. Uvažovalo sa zrejme tiež o nárazníku ako o forme airbagu a absorpčnej zóny pri náraze. Využití mohlo byť niekoľko. Či firma automobil stále vyvíja známe nie je, každopádne Apple auto by sme určite radi videli aspoň ako koncept.

Zdroj: techspot

Komentáre (3)
Modelar

rozmýšľam, načo by potrebovali chladiť elektromory, možné to je, ale nečítal som nikdy, že by elektrické autá trpeli na chladenie motorov. Skôr batérie treba chladiť, ale tie sa zahrievajú pri nabíjaní a nie pri vybíjaní, nejako mi to nesedí...

IvoPivo

Prej Neodim stráca magnetizmus , keď sa prehreje.
Neviem teploty, ale dá sa zistiť.
Osobná skúsenosť posledných dní. Miesto mebránovej AC pumpy do veterána som dal nízko tlaké.el. čerpadlo blízko motora. Spozoroval som, že ak sa čerpadlo ohrialo od motora, tak už nestíhalo tlačiť benzín do karburátora.

IvoPivo

Myšlienka stará, ako auto samo.

Pridať nový komentár
TOPlist