App Store by mohol do roku 2020 obsahovať cez 5 miliónov aplikácií

, Autor: kupcik
 
Fráza „existuje na to aplikácia“ sa čoraz častejšie začína používať medzi ľuďmi v bežnom živote, a je možné, že v budúcnosti ju budeme používať ešte častejšie.

Firma Sensor Tower prišla v poslednom čase s predikciou, že rýchly rast počtu aplikácií v Apple obchode App Store si aj naďalej udrží svoj priaznivý trend, a do roku 2020 by mohol obsahovať viac ako 5 miliónov aplikácií. V priebehu štyroch rokov by tak viac ako zdvojnásobil svoju veľkosť.
 
 
App Store bol do prevádzky uvedený v roku 2008 a vtedy sa mohol pochváliť piatimi tisíckami aplikácií. V posledných rokoch však nastal výrazný nárast a dnes obsahuje viac ako dva milióny rôznych aplikácií. Pri takomto vysokom počte aplikácií je jasné, že si každý jeden používateľ môže nájsť tú pravú aplikáciu podľa svojich potrieb. Či už ide o hry rôzneho zamerania, aplikácie o počasí, bankové služby alebo rôzne správy zo sveta.
 
Najväčší podiel na App Store však patrí hrám. Väčšina hier nezaujme používateľov na dlhú dobu, a preto sú vývojári nútení neustále prichádzať s novými hrami, ktoré by mohli aspoň na istý čas pohltiť väčší počet ľudí. Vyjadrené rečou čísel, zo všetkých aplikácií, ktoré boli do App Store pridané v roku 2016, bolo 43% hier.
 
Napriek rozsiahlej ponuke aplikácií ukázala analýza Sensor Tower, že pravidelne ich využívame iba malý počet. Analýza odhalila, že v priemere si používateľ stiahne iba 1,5 aplikácie v priebehu jedného mesiaca. Bude preto zaujímavé sledovať, ako sa bude obchod s aplikáciami od spoločnosti Apple rozrastať, a či sa mu podarí naplniť predpovede.
 
 
 
Kľúčové slová
aplikácie, App Store, Apple
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist