Aplikácia Uber na iOS nahrávala obrazovku

, Autor: Ján Kisty

Populárna aplikácia na cestovanie – Uber špehovala obrazovky používateľov. Funkcia bežala na operačnom systéme od spoločnosti Apple.

Apple a jeho iOS je pritom známy, že si potrpí na diskrétnosti svojich používateľov. Bezpečnostní pracovníci teraz našli v aplikácii Uber kód, ktorý je schopný nahrávať obrazovku iPhonu, a to dokonca vtedy, aj keď beží na pozadí. Funkcia mala pôvodne slúžiť na lepšiu spoluprácu aplikácie medzi Apple Watch hodinkami a iPhonom.

Ako sme už naznačili, Uber alebo ktokoľvek s prístupom na sieť bol schopný nahrávať obrazovky a zbierať informácie – od hesiel až po čísla kreditnej karty.

Spoločnosť Uber už prehlásila, že daný kód z aplikácie nie je funkčný a nikdy nebol. Spolu s Apple dokonca pracujú na tom, aby bolo toto API z iOS úplne odstránené. Aký bol dôvod aby bol vznikol podobný zdrojový kód tak vôbec nie je jasné.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
Apple, Uber
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Aplikácia Uber na iOS nahrávala obrazovku

UBER SÚKROMIE :-))

Re: Aplikácia Uber na iOS nahrávala obrazovku

Ja by som skôr povedal, že súkromie sleduje Apple na príkaz amerických bezpečnostných služieb a je to zároveň aj jedna z podmienok, ktoré musia dodržiavať

Re: Aplikácia Uber na iOS nahrávala obrazovku

API ReplayKit je tam od iOS 9.0...a to akoze chcu odstanit? vsak to vyuziva uz skoro kazda vacsia hra.. myslim ze skor idu to API odstanit z kodu kedze na apple watch3 bezia appky nativne tak to uz nebudu potrebovat. a ako myslite ze " nevedno aky bol dovod vzniku zdrojoveho kodu" ??? ved to je tam napisane: API was used to render Uber maps on iphone & send to Apple Watch before Watch apps could handle it. It's not in use & being removed. Autor by sa mal trocha zorientovat

Re: Aplikácia Uber na iOS nahrávala obrazovku

Jezis toto je novinarcina ? "Aplikácia Uber na iOS nahrávala obrazovku" ... ich statement je, ze ten kod nikdy nefungoval a teda logicky nemohol bezat a nenahraval obrazovku... ale tuto novinari to uz hned oznacia za pravdu v nazve clanku ? Chore.

Poslať nový komentár

TOPlist