Aplikácia Uber na iOS nahrávala obrazovku

Populárna aplikácia na cestovanie – Uber špehovala obrazovky používateľov. Funkcia bežala na operačnom systéme od spoločnosti Apple.

Apple a jeho iOS je pritom známy, že si potrpí na diskrétnosti svojich používateľov. Bezpečnostní pracovníci teraz našli v aplikácii Uber kód, ktorý je schopný nahrávať obrazovku iPhonu, a to dokonca vtedy, aj keď beží na pozadí. Funkcia mala pôvodne slúžiť na lepšiu spoluprácu aplikácie medzi Apple Watch hodinkami a iPhonom.

Ako sme už naznačili, Uber alebo ktokoľvek s prístupom na sieť bol schopný nahrávať obrazovky a zbierať informácie – od hesiel až po čísla kreditnej karty.

Spoločnosť Uber už prehlásila, že daný kód z aplikácie nie je funkčný a nikdy nebol. Spolu s Apple dokonca pracujú na tom, aby bolo toto API z iOS úplne odstránené. Aký bol dôvod aby bol vznikol podobný zdrojový kód tak vôbec nie je jasné.

Zdroj: techspot

Komentáre (4)
MacDuck
UBER SÚKROMIE :-))
etrealista
Ja by som skôr povedal, že súkromie sleduje Apple na príkaz amerických bezpečnostných služieb a je to zároveň aj jedna z podmienok, ktoré musia dodržiavať
sck
API ReplayKit je tam od iOS 9.0...a to akoze chcu odstanit? vsak to vyuziva uz skoro kazda vacsia hra.. myslim ze skor idu to API odstanit z kodu kedze na apple watch3 bezia appky nativne tak to uz nebudu potrebovat. a ako myslite ze " nevedno aky bol dovod vzniku zdrojoveho kodu" ??? ved to je tam napisane: API was used to render Uber maps on iphone & send to Apple Watch before Watch apps could handle it. It's not in use & being removed. Autor by sa mal trocha zorientovat
xH4wK
Jezis toto je novinarcina ? "Aplikácia Uber na iOS nahrávala obrazovku" ... ich statement je, ze ten kod nikdy nefungoval a teda logicky nemohol bezat a nenahraval obrazovku... ale tuto novinari to uz hned oznacia za pravdu v nazve clanku ? Chore.
Pridať nový komentár
TOPlist