Aplikácia Apple Music dostala widget pre Android

 
Hudobná služba Apple Music je momentálne dostupná na oboch najväčších operačných systémoch pre mobilné telefóny a jej verzie sú prakticky totožné, či už používateľ pracuje na Androide alebo iOS. Aplikácia pre Android zariadenia však teraz dostala niečo, po čom fanúšikovia Apple zariadení iba snívajú.

Najnovšia aktualizácia aplikácie pre Android totiž povoľuje pridať widget na domovskú obrazovku a urýchliť tak prístup k službe. Widget aplikácie Apple Music pracuje ako každý iný, na ktorý je používateľ zvyknutý. Z domovskej obrazovky umožňuje pozastaviť prehrávanie aktuálnej skladby, nanovo spustiť, či preskočiť na ďalšiu pieseň bez potreby otvárať hlavnú aplikáciu.
 
 
Na widgete sa nachádza aj tlačidlo v podobe malého srdiečka, ktorým môže používateľ dať najavo, že sa mu páči aktuálne prehrávaná skladba. Viac funkcií sa však na widget nezmestilo a ak ich bude chcieť používateľ použiť, nezostane mu iná možnosť ako ísť do aplikácie a použiť ju priamo v nej.
 
Okrem widgetu sa aplikácia dočkala aj niekoľkých menších vylepšení. Bola pridaná možnosť vloženia skladieb do zvoleného playlistu a nie je nutné aby boli zároveň pridané aj do knižnice. Takisto je možné používať darčekové poukážky iTunes Gift Card na obnovenie predplatného. Aktualizácia je už dostupná na Google Play a tí, ktorí majú záujem o pridanie widgetu môžu začať sťahovať.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist