Antiradary, ktoré ušetria Vaše peniaze

Internetový obchod www.agem.sk zaraďuje do svojej ponuky antiradary od amerického výrobcu Cobra, ktoré sa vyznačujú  spoľahlivým a osvedčeným výkonom.  Ponúka viacero typov a ich cenová hladina sa pohybuje už od 40€ s DPH.

Predstavenie produktu

Antiradar je zariadenie, ktoré dokáže pri správnom používaní znížiť riziko zamerania rýchlosti vášho vozidla technologickými prostriedkami v pásmach (X Band, K Band, Ka Superwide, Ku Band, VG-2, Spectre I a Spectre IV+. LTI 20-20, Ultra Lyte, ProLaser, ProLaser III, Stalker LIDAR a Speedlaser,Ramer)

Umiestnenie:

Dôležité je správne umiestnenie a nastavenie radaru, resp. kompasu (model XRS 9745). Správne umiestnenie je na čelnom skle, alebo prístrojovej doske s priamou viditeľnosťou na cestu.

Fungovanie:

Citlivá elektronika obsahuje elektronické detektory žiarenia. Pri zistení vyžarovania napr. v pásme KU, t.j. 12-18 Ghz, Vás detektor upozorní na prítomnosť žiarenia.

Toto žiarenie je zvyčajne zistené skôr ako príde k meraniu vášho vozidla, takže môžete včas znížiť rýchlosť.

Princíp merania rýchlosti:

Na základe Doplerovho javu, t.j. radar vyšle signál, a odrazom od vozidla dokáže vypočítať na základe zmeny frekvencie a vlnovej dĺžky vašu rýchlosť.

 

Viac informácii nájdete na: http://www.agem.sk/search?query=antiradar&ik=

Komentáre (6)
expodan
Je to legalne?
drww
legalne ano ak si to kupis. ale akonahle to v aute aj pouzijes tak je to na pokutu alebo 3roky bez vodicaka. staci googlit.
K0S3K
Prečo by to nemalo byť? v podstate je to obyčajný rádioprijímač, len pracuje na inej frekvencii, nelegálne by to mohlo byť asi len vtedy keby to aktívne rušilo meranie .. Strýko to používa už roky (presne značka Cobra) a vyplatilo sa.
passco
No neviem minule som túto problematiku čítal a niektorý mali takéto vychytávky zabudované priamo v aute a nezdalo sa mi to uplne 100% legálne ..
AmOK
Ako pise K0S3K. Spravny nazov je: Detektor policajneho radaru. Pasivne (nevysielajuce) zariadenie. Tento typ je zakazany v niektorych statoch. Aj u nas! U nas je zakazane akekolvek podobne zariadenie... § 3 ods. 3 zákona 8/2009 o cestnej premávke: Používanie technických prostriedkov a zariadení, ktorých činnosť umožňuje odhalenie alebo ovplyvňovanie funkcií technických prostriedkov používaných pri plnení úloh na úseku výkonu dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky alebo ich umiestnenie vo vozidle spôsobom, ktorý umožňuje ich použitie, je zakázané. http://automoto.cas.sk/clanok/188368/antiradar-caro-pravneho-poriadku-sr (zdroj) Antiradar je aktivne zariadenie, ktore RUSI policajny radar a tym znemozni namerat rychlost vozidla. Policajny radar vypise error.. Antiradar je zakazany uplne vsade!
Trubadur
Tak ak máte dobrého právnika, a zároveň ste správne citovali zákon, tak je na mieste otázka, či: 1. pri priebežnej kontrole, môžu príslušníci zabaviť šoférovi akúkoľvek krabičku umiestnenú v kabíne vodiča, ak neprekáža vo výhľade (ak poviem, že krabička magnetickou indukciou podporuje činnosť môjho srdca a po jej odobratí mi hrozí zástava srdca, tak čo urobia príslušníci?) 2. či krabička bola v inkriminovanom čase funkčná, čo je vlastne jej funkciou, a či sa v danom čase používala vodičom.
Pridať nový komentár
TOPlist