Ani tento rok nás neminie nová FIFA

 
Vývojárske štúdio Electronic Arts oznámilo príchod novej časti hernej série FIFA. FIFA 17 dorazí v septembri.

Ani aktuálny rok nás neobíde nový diel svetoznámej futbalovej série FIFA. Zatiaľ čo v zatiaľ najnovšej FIFA 16 debutovali ženské tímy, vo FIFA 17 sa chystá iná premiéra. Vývojári prejdú prvýkrát na engine Frostbite, ktorý nahradí Ignite engine a podľa slov tvorcov „odomkne celkom nový svet možností“. Tešiť by sme sa tak mali na grafické orgie a nové efekty. Zatiaľ čo vo FIFA bude mať Frostbite premiéru, v iných herných tituloch ako PGA Tour či Battlefield ho už tvorcovia hier použili.
 
 
EA zverejnilo aj krátke video ako predzvesť oficiálneho oznámenia. Vývojári spolupracovali s niekoľkými špičkovými futbalistami z európskych veľkoklubov, ktorí pomohli vytvoriť v hre také pohyby a grafiku aby zodpovedala čo najviac realite. Ruku k dielu priložil napríklad James Rodriguez z Realu Madrid, Anthony Martial z Manchasteru United, Eden Hazard z Chelsea a Marco Reus z Borussie Dortmund. Títo futbalisti budú zároveň aj na obale hry kde po 4 rokoch vystriedajú Lionella Messiho.
 
Hra bude oficiálne predstavená 12. júna na hernom veľtrhu E3. Uvedená bude 27. septembra v Severnej Amerike, pričom dostupnosť na iných kontinentoch je naplánovaná o 2 dni neskôr. Hru FIFA 17 si zahráte ako na počítačoch tak aj na konzolách PS3, PS4, Xbox 360 a Xbox One. Engine Frostbite bude však použitý iba na aktuálnych konzolách a vo verzii pre počítače.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist