Androidu klesá celosvetový podiel na úkor iOS a Windows Phone

Apple získal v Európe väčšiu časť „koláča“ na trhu smarfónov.

Možno bude pre niekoho prekvapením ale Android stráca skoro na každom trhu. Začnime v Európe. V Nemecku dosiahol Android v júni tohto roka, podiel na trhu na úrovni 75%. Pritom v rovnakom období to bolo až 81%. To je pokles o vyše 6%. iOS dosiahol podiel 13,2% (nárast o 2,6%), pričom Windows Phone je tesne za ním s 10,5%. Najväčším skokanom je práve Windows Phone s nárastom 4,1%. Ostatné operačné systémy majú minoritný podiel, ledva presahujúci 1%.

V USA je Android veľkou výnimkou, ide o jedinú zo sledovaných oblastí, kde medziročne rástol (a to o 3,4%) na 65,1%. iOS dosiahol 30,5%, čo je medziročný pokles -2,3%. Windows Phone v USA získal 3% z trhu (nárast o 1,1%). Ostatné operačné systému tu taktiež klesajú.

Vo Veľkej Británii dosiahol Android 53,2% (pokles o 6,1%), iOS 34,1% (nárast o 5,5%) a Windows Phone sa prehupol cez 11%.

V silne "androidovsko-presadzovanej" Číne klesol podiel Androidu o 5,3% na stále vysokých 79%. Najväčší skokan je iOS s 20,1% (oproti 12,8% rok predtým). Podiel Windows Phone dosiahol iba 0,5%, dokazuje sa tak, že je pre tento trh nezaujímavý.

Zdroj: vr-zone

Komentáre (5)
jk2
Začnime v Europe,....a ďalej sa pokračuje len v Nemecku :-)). Tak ako je to v Európe ? Pokiaľ viem Európa, nerovná sa len Nemecko :-). Ako je to teda za celú Európu ?
ayrton
to nemyslis vazne co pises a co chces sledovat ? 5M SK alebo 10 M CZ ? DE ,GB, IT,FR staci ostatni mozu stupnut aj o 100 % nehra rolu urcite si mlady a logika ziadna som asi arogantny ale uz nemozem niekedy tie blbosti citat a tak sa vam snazim pomoct ber to tak
spencer
si sa doňho pustil ako keby to bol invalidny vozičkár :D pre info dodám že sme na SK portaly kde by sa pochopiteľne mohlo zmieniť aj to ako to je s trhom operačných systémov aj u nás a však nie je to nutné keďže sa to môže brať ak o sprava z rubriky "zahraničie" . zasranu úniu tu nepleťte lebo sa t zase raz zvrtne na debaty ohľadom krymu sankcií a grécka :D a na gramatiku serem !
snajprik.
No ty si naivka, nemci nas okupuju od 89 a ty ze EU nieje nemecko :) Pozri sa do penazenky :D
DDR dva megahertze
Android je rešeto. Čo je fajn vedieť, keď to používam.
Pridať nový komentár
TOPlist