EN

Android Auto prichádza do ďalších krajín - je medzi nimi aj Slovensko

Android Auto, softvérový systém spoločnosti Google, rozširuje svoju dostupnosť do desiatok ďalších krajín sveta. V nasledujúcich mesiacoch tak bude systém možné inštalovať v ďalších 35 krajinách, vrátane väčšiny východnej Európy (patrí tam aj Slovensko), juhovýchodnej Ázie a niekoľkých krajín v Afrike.

K systému Android Auto tak čoskoro získa prístup 35 ďalších krajín sveta, medzi nimi 30 krajín Európy (Albánsko, Arménsko, Belgicko, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Holandsko, Island, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Macedónsko, Malta, Maďarsko, Moldavsko, Nórsko, Portugalsko, Poľsko, Rumunsko, Slovenská republika, Slovinsko, Srbsko, Švédsko, Ukrajina), 3 krajiny Ázie (Indonézia, Thajsko, Turecko) a 2 krajiny Afriky (Angola, Botswana).

Pomocou systému Android Auto môžete využívať hlasového asistenta, navigáciu, počúvať hudbu, posielať správy a mnoho ďalších. Google zvyšuje počet krajín, v ktorých majú obyvatelia prístup k softvéru Android Auto. To je dôkazom, že spoločnosť Google verí, že sa tento softvér na trhu ujme a má budúcnosť v automobilovom priemysle. Google čoskoro vydá najnovšiu verziu svojho operačného systému, Android 11, ktorá umožní každému používateľovi smartfónu s touto verziou operačného systému Android bezdrôtové pripojenie k Android Auto, ak zariadenie podporuje 5GHz WiFi. Pri Android 10 je možné jednoducho pripojiť zariadenie káblom. Na operačnom systéme Android 9 a skoršom je potrebné najskôr stiahnuť aplikáciu Android Auto.

Google tiež spolupracuje s automobilkami na výrobe väčšieho počtu automobilov s implementovaným systémom Android Auto. Google zatiaľ podpísal zmluvy na implementáciu tohto systému so spoločnosťami Volvo a Audi.

 

Zdroje: The Keyword, The Verge

Pridať nový komentár
TOPlist