Americký štát Kalifornia zvažuje, že zdaní SMS správy

Najbohatší a najľudnatejší štát USA Kalifornia zvažuje, že zdaní SMS správy. Hoci na prvý moment môže správa pôsobiť ako vtip, nie je to tak. Prečo?

Už od 90. rokov platia zákazníci daň z telefónnych hovorov, ktoré boli prerozdeľované  v rámci tzv. programu verejného záujmu chudobnejším. Keďže však postupom času klesajú prevolané minúty, vďaka aplikáciám, ktoré umožňujú volanie a SMSkovanie online regulačný úrad pripravil návrh na zdanenie SMS správ.

Podľa odhadov by sa pritom zavedenie opatrenia mohlo vyšplhať na sumu 44,5 milióna dolárov ročne – a čo je oveľa závažnejšie: diskutuje sa o tom, že tieto poplatky by po schválení mali operátori zaplatiť aj za posledných päť rokov spätne čo by znamenalo sumu okolo 220 miliónov dolárov. Regulačné úrady Kalifornie by mali o návrhu rozhodovať budúci mesiac.

Návrh sa, samozrejme, nepáči veľkým americkým mobilným operátorom ako je AT&T, T-Mobile, či Verizon. Argumentujú pritom, že správy sú podobne ako emaily elektronickou komunikáciou a nie telefonickou a podľa nich preto nemá právo komisia o týchto dodatočných daniach rozhodovať.

Zdroj: MercuryNews

Komentáre (2)
etrealista
Nebudete si semeskovať len za paušál. Od teraz, ak niečo chcete, tak na kone a pekne v dostavníku pošlete správu svojim blízkym :DDDD Že zdaniť SMS. To tam máte také isté "múdre hlavy" ako my tu na Slovensku. Len je na škodu, že sú také veľké a tak malý hrkotavý mozog v nich je, teda ak vôbec je...
Anonymný
prezradte im, ze android uz sms nepouziva (aspon u nas :-) )
Pridať nový komentár
TOPlist