Americké úrady sa kvôli Honoru nevedia zjednotiť

Dva americké úrady sa nevedia zhodnúť na postupe voči Honoru.

Americké federálne agentúry, ako napríklad - Obchodné oddelenie a Pentagon sa nevedia dohodnúť ohľadom postupu voči čínskej spoločnosti Honor. Pentagon s Úradom pre energetiku sú za zaradenie bývalej dcérskej spoločnosti Huawei-u na čiernu listinu, vďaka ktorej by Honor stratil prístup k americkým technológiám, teda by firmu postihol rovnaký osud, ako bývalú materskú spoločnosť. Pre zmenu, proti zaradeniu producenta smartfónov na čiernu listinu je Ministerstvo zahraničia, ale aj zástupcovia obchodu. Skupina na strane Pentagonu ide proti Honoru z dôvodu, že Huawei predajom svoje dcérskej značky obišiel vládne nariadenia. Vďaka tomu Honor môže naďalej využívať americké technológie.

Na tomto živom príklade je vidieť, ako sa zmenil postup Spojených štátov amerických, voči Čínskej ľudovej republike. V roku 2019 uvrhol bývalý americký prezident Donald J. Trump spoločnosť Huawei do nemilosti, aj napriek stále nepotvrdeným informáciám o špehovaní a manipulácii. Po výmene na prezidentskom kresle, súčasný prezident Joe Biden už nemá taký jednoznačný postup proti čínskym konkurenčným spoločnostiam. Dá sa tak predpokladať, že ak sa značka Honor vyhne embargu na americké technológie, môže tento výrobca smartfónov konkurovať Applu, tak ako kedysi Huawei.

Osudu Huawei-u sa podarilo vyhnúť aj čínskej spoločnosti Xiaomi, ktorú exprezident Trump zaradil na čiernu listinu. Spoločnosť sa odvolala na súde, ktorý nakoniec aj vyhrala.

Zdroj: TheVerge,

Pridať nový komentár
TOPlist