Americká Snemovňa zakazuje používanie TikToku na smartfónoch

Členovia snemovne majú zakázané používať aplikáciu TikTok na svojich smartfónoch.

Aplikáciu TikTok majú zakázané používať senátori, ale aj iní zamestnanci Snemovne reprezentantov Spojených štátov amerických. E-mail s týmto oznámením mal poslať administratívny riaditeľ Snemovne, nakoľko majú panovať obavy ohľadom bezpečnostného rizika týkajúce sa používania aplikácie. V prípade, ak sa zistí, že niekto naďalej používa aplikáciu TikTok, má byť kontaktovaný pre vymazanie klienta sociálnej siete. Zákaz sa má týkať aj budúceho sťahovania aplikácie.

Len minulý týždeň schválila vláda Spojených štátov amerických súhrnný výdavok, ktorý si vyžiada investíciu 1,7 bilióna dolárov (približne 1 594 532 000 eur). Tento výdavok je zameraný práve na úkony v spojitosti s odstránením aplikácie TikTok z vládnych zariadení. Tejto udalosti predchádzalo schválenie zákona známeho ako No TikTok, ktorý predstavil americký zákonodarca - Josh Hawley. V USA sa nájde veľa kritikov tejto sociálnej siete. Jedným z takých je aj riaditeľ FBI - Chris Wray, ktorý aplikáciu nazval "trójskym koňom Čínskej komunistickej strany".

K zákazu sa vyjadrila aj hovorkyňa sociálnej siete TikTok - Brooke Oberwetterová, ktorá neskrývala sklamanie nad aktuálnymi krokmi americkej vlády. Tieto kroky nazvala politickým gestom. Spoločnosť ByteDance, ktorá stojí za aplikáciou TikTok mala zároveň nedávno prepustiť štyroch zamestnancov, ktorí nevhodne získavali údaje o občanoch USA.

Zdroj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist