Americká armáda nie je spokojná s Android smartfónmi. Nahradí ich iPhone 6s

 
Americké Veliteľstvo pre špeciálne operácie sa rozhodlo spraviť výrazné zmeny ohľadom používaných smartfónov.

Doteraz používané Android smartfóny budú kompletne vymenené za konkurenčné smartfóny Apple iPhone 6s. Informácia prichádza od zdroja vo vnútri americkej armády, ktorý však nemá povolenie hovoriť o vzniknutej situácii do médií, preto zostáva v anonymite.
 
 
Špeciálne verzie smartfónov s názvom Android Tactical Assault Kit, jeho plánovaná náhrada iPhone Tactical Assault Kit a NETT Warrior, kde sa využíva nekonkretizovaná verzia smartfónu Samsung, sú pripojené do rádiovej siete, vďaka ktorej majú velitelia prehľad o presnej lokalizácii svojich vojakov. Takisto je na nich možné zobraziť záznamy z prieskumného dronu.
 
Zdroj tvrdí, že operačný systém Android používaný v aktuálnych smartfónoch využívaných armádou až príliš často zamŕza a musí byť niekoľkokrát reštartovaný. Problém je naviac evidentný najmä vtedy, keď sa velitelia snažia naraz zobraziť obrazovky s trasou vojakov a zábermi z prieskumného dronu. Pri zamrznutí smartfónu a nutnosti následného reštartu sa tak plytvá veľmi drahocenným časom v kritických situáciách. Na rozdiel od smartfónov s Androidom, tie od Apple sú podľa vojaka rýchlejšie a oveľa plynulejšie. Takisto aj grafické zobrazenie je oveľa kvalitnejšie ako pri konkurenčných smartfónoch.
 
Zdroj: phonearena
 
Komentáre (5)
zsoltjuhos1
Takže z toho smartphonu potrebujú kameru, gps a patričný software za 800 $/ks( cena bežného modelu, pre armádu 5000 $ s malou zmenou) a pritom stačí iba ak ti vypadne z vrecka.
Valentyn
vsetci androidom postihnutí predsa vzdy tvrdili a tvrdia ze anderoid nezamrza, neseka, nelaguje, ne... ne... a NEfunguje !!
M1chal
http://www.gsmarena.com/us_army_shockingly_discovers_that_the_galaxy_note_ii_is_slower_than_an_iphone_6s-blog-19497.php Ak porovnavaju stvorrocny (Galaxy Note 2) a ani nie jednorocny (iPhone 6s) mobil, tak tam bude obrovsky rozdiel bez ohladu na OS. No a rozdiel medzi starym Androidom a novym iOS sa snad uz ani neda porovnat. Dalsia otazka je, ako dobre optimalizovana je ich vlastna aplikacia. Ale o tom uz mlcia :D
matt55551
je mi jedno kto co ma ale ked vidim hejt na android ked si niekto kupi model za 100 kde je nic. tie telefony maju nanic baterku, slaby hw lacny diplej a hlavne hrone anteny. ked porovnavat tak s telefonom za ronaku cenu. silne pochzbujem ze mali s7 edge ktorého displej je pobažovaný za top. Takisto aj grafické zobrazenie je oveľa kvalitnejšie ako pri konkurenčných smartfónoch. --toto mi hovori ze kupili najlacnejsie mozne lebo horsi displej ako maju tie v iphone ma len malo tlefonov, ked uz 1344*720 je viac... ako 2k-az 4k v niektorých telefonoch.
Robo7
Americká armáda je vždy spokojná len s americkými výrobkami a pekne predraženými....nič nové na západe. Apple si príde na tučné zisky a konkurencia musí zabudnúť na slobodnú krajinu :-)
Pridať nový komentár
TOPlist