Američania majú záujem o Apple a Google autá, napriek tomu že sa ešte nepredávajú

 
Kúpili by ste si automobil od spoločnosti Apple? A čo tak od firmy Google? Aj takéto otázky boli smerované na respondentov v USA, ktorí sa zapojili do prieskumu spoločnosti TECHnalysis Research.

Do prieskumu sa zapojilo 1 000 ľudí, ktorí aktuálne vlastnia osobné vozidlo, a v priebehu nasledujúcich dvoch rokov by ho chceli vymeniť za nový kus. V prieskume sa zisťovala preferencia rôznych značiek vozidiel, ktoré z nich by si respondenti určite kúpili, prípadne by o nich ani len neuvažovali. Do otázok sa dostali aj vozidlá od spoločností Google alebo Apple.
 
Po vyhodnotení výsledkov na nás čakalo mierne prekvapenie. Polovica respondentov totiž uviedla, že by aspoň uvažovali nad kúpou osobného vozidla Apple alebo Google. V priemere každý desiaty sa dokonca vyjadril tak, že by si s určitosťou zaobstaral vozidlo jednej z týchto značiek. Google má v tomto smere o niečo navrch, keďže už reálne disponuje vozidlom, ktoré momentálne podlieha v USA dôkladnému testovaniu.
 
Zdroj: TECHnalysis Research
 
Prekvapivý je hlavne postoj respondentov k vozidlám od firmy Apple, keďže zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené, že spoločnosť s jabĺčkom v logu naozaj prinesie na trh vlastný automobil. Aj tu je ale vidieť marketingová sila Apple, keďže ľudia majú záujem o vozidlo, ktoré zatiaľ vôbec neexistuje. S istotou môžeme povedať, že vozidlá značky Google alebo Apple sa najbližšie dva roky do predaja nedostanú, no keď príde ten čas, určite nebudú mať núdzu o záujemcov.
Zdroj: thenextweb
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist