AMD uviedlo integrované karty založené na Polarise a Vege

, Autor: Ján Kisty

AMD včera uviedlo na trh integrované, tzv. embedded grafické karty.

Karty sú postavené na výkonnom čipe Polaris 10, resp. slabšom Vega 10. Nechýba im podpora HDMI 2.0a, DP 1.3 a hardvérové dekódovanie 4K@H.265. AMD E9550 by mala prísť na trh už čoskoro výlučne vo formáte MXM (typ B) a karta E9260 v štandardom formáte ako aj MXM formáte (typ A).

AMD Radeon E9550 MXM má teoretický výkon až 5,8 TFLOPS. Jadro obsahuje 36 CU, teda má rovnaký počet jednotiek ako má RX 480 (2304). Karta je osadená pamäťou s kapacitou 8GB typu GDDR5 a typické TDP má byť do 95W. Dá sa tak predpokladať výrazne nižší takt (okolo 800 MHz – 1GHz) než má klasická verzia pre počítače.

Radeon E9260 Series má teoretický výkon až 2,5 TFLOPS, avšak jadro obsahuje iba 14 CU. To znamená, že karta je pravdepodobne zhodná s Radeonom RX460, aj keď to spoločnosť AMD vo svojej prezentácii nenaznačila. Počet jednotiek by tak mal byť 896. Rovnako ako RX 460 aj 9260 PCIe/MXM má šírku pamäťovej zbernice len 128 bitov, ku ktorej sú pripojené pamäte s kapacitou 4GB. Maximálne TDP je len 50W.

Výkonnejšia E9550 MXM je určená pre VR, pričom svojim výkonom má prekonávať aj Radeon R9 390. Dá sa predpokladať, že medzi prvými zariadeniami, ktoré ponesú nové čipy, budú chystané Macy.

 

Kľúčové slová
AMD, AMD Radeon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Drivery ATI (po novom AMD) ma v minulosti už toľkokrát skoro dohnali do šialenstva, že keď vidím slovo RADEON tak mi automaticky nabehne husia koža. Je pravdou, že napokon som to vždy vyriešil ("obľúbené" editovanie registry a .ini súborov) a karty napokon fungovali k mojej spokojnosti - ale to podvedomie ultraťažkých pôrodov proste niekde hlboko ostalo :( Najmä keď s žiadnymi nVidiami som také obštrukcie nikdy nemal (ale možno som len vždy bol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste ?)

Poslať nový komentár

TOPlist