EN

AMD má už budúci rok ohlásiť nové CPU

Príchod procesorov AMD Ryzen 4 sa nezadržateľne blíži.

Spoločnosť AMD by mala už počas budúceho roka predstaviť novú generáciu procesorov Ryzen 4, postavených na novej technológii Zen 4. Nové procesory majú byť predstavené počas budúceho ročníka známeho veľtrhu CES 2022 a to aj napriek tomu, že väčšina spoločností odmietla účasť kvôli novému variatnu koronavírusu - Omikron. Výrobca procesorov už pravidelne predstavuje nové generácie procesorov Ryzen na tomto podujatí.

Očakáva sa, že nová generácia bude vyrobená 5 nm technológiou výroby procesorov, čo je určite pokrok oproti novej generácii procesorov Intel Alder Lake. Tie sú stále vyrábané 10 nm technológiou. Onedlho sa teda môžeme tešiť na porovnávacie testy, kde budú proti sebe stáť obe generácie odvekých rivalov. Podľa nového úniku informácií, by mala byť nová generácia AMD procesorov Ryzen o 4 až 29 percent rýchlejšia, oproti pôvodnej generácii Ryzen 3.

Rozdiel by mal byť aj v prípade integrácie grafických jadier RDNA 2, ktoré budú súčasťou nových procesorov. Spoločnosť AMD by mala zároveň prejsť na nový socket GLA, čo pre budúcich majiteľov procesorov znamená kúpu novej matičnej dosky.

Zdroj: XDA-Developers,

Pridať nový komentár
TOPlist