AMD do svojich budúcich procesorov integruje čipy od ARM

, Autor: Gudas

ARM Cortex A5 integruje AMD do svojich APU procesorov kvôli bezpečnostnej funkcii.

Na konferencii AMD Financial Analyst Day prezentoval druhý najväčší výrobca x86 procesorov svoju víziu do blízkej budúcnosti. Súčasťou APU čipov (procesory s integrovaným grafickým jadrom) budúcej generácie má byť aj technológia TrustZone, ktorá bude dostupná vďaka integrovaniu samostatného procesora architektúry ARM.

Čipy z dielne britskej firmy sú základom pre mnohé moderné procesory a SoC (System on Chip) používané v tabletoch a mobilných telefónoch.

Dôvodom na implementovanie procesora od ARM je technológia hardvérového zabezpečenia. Kým Intel má Trusted Execution Technology (TXT) a procesory architektúry ARM TrustZone, spoločnosti AMD obdobná funkcionalita zatiaľ chýba. Namiesto zdĺhavého a finančne náročného vývoja sa však v AMD rozhodli licencovať si technológiu od ARM, čo si vyžiada aj použitie ich obvodov. Od roku 2013 teda APU procesory dostanú novú súčasť v podobe ARM jadra Cortex A5. AMD získa navyše aj ďalšiu výhodu v podobe využitia už zabehnutej technológie.

Cortex A5 je jedným z najjednoduchších ARM procesorov architektúry ARMv7, určeným predovšetkým pre lacné zariadenia z nižších cenových kategórií. AMD však plne vyhovuje, nakoľko obsahuje aj bezpečnostnú funkciu TrustZone.

Procesory AMD s integrovanými jadrami ARM budú smerované hlavne do oblasti tabletov.

TrustZone môže byť využívaná pri zabezpečených on-line platbách, DRM ochrane či webových službách a ochrane proti malware.

 

Zdroj: Anandtech

Kľúčové slová
AMD, ARM, procesory
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist