AMD: Catalyst 12.4 s podporou HD7000 po XP-čkom, pre staršie karty aktualizácie už len 4x do roka

Nová verzia ovládačov pridáva podporu Radeonov série HD7000 aj pod Windows XP. Karty HD4000, HD3000 a HD2000 budú mať svoje drivery už len občas.

Spoločnosť AMD dnes vydala novú verziu ovládačov pre svoje grafické karty - Catalyst 12.4. Medzi hlavné novinky patrí pridanie podpory najnovších kariet Radeon HD7000 pod operačným systémom Windows XP, zlepšenie kvality u technológií Super Sampling Anti-Aliasing a filtrácie textúr pre rodinu HD7000 ako aj výrazné zlepšenie výkonu vyhladzovania hrán technikou Morphological Anti-Aliasing. Tu AMD sľubuje až o 80% výkonu navyše voči predošlým verziám. Už samozrejmou súčasťou je pár opravených chýb, ich detailnejší popis nájdete v poznámkach k vydaniu.

Sťahovať môžete už tradične zo stránok AMD, kde si vyberiete podľa svojho operačného systému: AMD Downloads

 

S novými ovládačmi súvisí aj nedávna správa, podľa ktorej už AMD prestane s podporu grafikcých kariet rodín HD2000, HD3000 a HD4000 v najnovších balíkoch ovládačov. Podpora sa ale celkom nekončí, aj keď sa starším kartám nebude venovať toľko pozornosti ako tým najnovším. AMD od budúceho mesiaca prejde na štvrťročný model aktualizácií - certifikované ovládače budú teda vychádzať celkovo štyri krát do roka. Dôvod je jednoduchý - po stránke výkonu už niet čo na starých čipoch zlepšovať, tých pár objavených chýb odstránia programátori AMD až vtedy, keď sa ich nahromadí viac.

 

Zdroj: TechpowerUp

Komentáre (2)
srebalat
ziadny narast vykonu som si nevsimol, skor pokles oproti 8.951..
prievan
Ani som nevedl, ze instalujem najnovsie ovladace do linuxu :)
Pridať nový komentár
TOPlist