EN

Amazon v svojom budúcom sídle postaví obrovskú špirálovitú sklenenú vežu

Spoločnosť Amazon predstavila ďalšiu fázu plánov pre svoje druhé sídlo v Arlingtone vo Virgínii.

Stredobodom sídla bude oslnivo pôsobivá archeologická stavba s názvom „Helix“ (vytvorený podľa točivej špirály DNA), ktorá sa nápadne podobá na slávne emoji hovienka 💩. Stavba bude vyrobená zo skla a pokrytá zeleňou a stromami.

Spoločnosť Amazon, ktorá nedávno tiež oznámila, že generálny riaditeľ Jeff Bezos odstúpi zo svojej pozície, uviedla, že sídlo vo Virgínii je dlhodobá investícia. Budova Helix bude vysoká 350 stôp a vnútri budú „rôzne alternatívne pracovné prostredia“ dostupné pre zamestnancov Amazonu, zatiaľ čo sa vonku bude poskytovať dve sady točitých turistických chodníkov, na ktorých budú rásť miestne rastliny a stromy.

Nie je to prvý dizajn budovy, ktorým by Amazon zaujal. V jeho súčasnom sídle v Seattli spoločnosť postavila „Spheres“, tri guľaté zimné záhrady. Okrem obrovskej budovy Helix budú vo Virgínii vytvorené ďalšie dve 22-podlažné budovy, v ktorých sa bude nachádzať 25 000 pracovných miest, ktoré Amazon v tejto oblasti vytvára. „Dnes sme predložili naše navrhované plány rozvoja druhej fázy novej výstavby nášho sídla v Arlingtone. V prípade tohto projektu zdvojnásobujeme dôležitosť podpory otvorenej komunity vytvorením novej destinácie pre miestnych obyvateľov,“ uviedla spoločnosť Amazon v tlačovej správe.

„Naše plány, ktoré navrhla popredná architektonická firma NBBJ, prinášajú prírodu aj do mestskej krajiny a vytvárajú jedinečné a udržateľné prostredie, kde môžu naši zamestnanci pracovať a vymýšľať riešenia pre našich zákazníkov. Naše dizajny vytvárajú otvorené a aktívne priestory, ktorých cieľom je priblížiť ľudí k prírode v snahe ďalej rozvíjať inovácie a tvorivosť.“

Spoločnosť do tejto oblasti investuje v nasledujúcom desaťročí 2.5 miliardy dolárov.


Prečítajte si tiež: Amazon inštaluje do svojich vozidiel kamery s umelou inteligenciou


 

Zdroje: Amazon News

Pridať nový komentár
TOPlist