Amazon predstavil novú streamovaciu službu. Je zadarmo!

Amazon rozbieha novú streamovaciu službu, ktorá má byť zadarmo.

Americká spoločnosť patriaca jednému z najbohatších ľudí na svete - Jeffovi Bezosovi, spúšťa popri svojej platenej službe aj službu, ktorá má byť bezplatná. Dokonca podľa propagačného materiálu, má byť služba navždy zadarmo. Platená služba Prime Video začína mať ťažšiu pozíciu na trhu a to hlavne vďaka raketovému nástupu streamovacej služby Disney+. To sa samozrejme týka aj iných poskytovateľov platených video služieb. Tak ako na Slovensku, aj v USA si každý nemôže dovoliť predplatiť streamovaciu službu, tobôž nie dve. Preto v Spojených štátoch amerických existuje aj bezplatná služba IMDb TV, ktorá je financovaná vďaka reklame, kde si môžete pozrieť filmy a seriály.

Nová platforma z dielne Amazonu - MiniTV má byť dostupná v Indii, prostredníctvom aplikácie Amazon India. Podľa spoločnosti sa má nová služba zameriavať spočiatku na webové série, komediálny obsah, technologické novinky, relácie o varení, ale aj o módu a krásu. Tento mediálny obsah má byť primárne zameraný len na indický trh s tým, že prvý obsah už poskytli dve mediálne spoločnosti pôsobiace v Indii, ale aj domáci komici. 

Služba si nekladie za cieľ konkurovať Prime video, ale orientuje sa na iné publikum. Amazon má naďalej silne pretláčať svoju hlavnú službu v Indii aj vďaka tomu, že konkurencia je tam veľmi slabá. MiniTV má byť hlavnou konkurenciou voči bezplatnej službe Flipkart Video.

Zdroj: XDA-Developers,

Pridať nový komentár
TOPlist