EN

Amazon inštaluje do svojich vozidiel kamery s umelou inteligenciou

Spoločnosť Amazon, ktorá prevádzkuje jeden z najstarších a najväčších internetových obchodov, začala do svojich dodávok inštalovať kamery s umelou inteligenciou vyrobené americkým start-upom Netradyne.

Inteligentné kamery Dubbed Driveri, ktoré boli navrhnuté na detekciu 16 rôznych bezpečnostných problémov, majú štyri objektívy na snímanie bočných pohľadov vozidla, cesty a vodiča. Sú inštalované do dodávok spoločnosti Amazon a poskytujú vodičom spätnú väzbu v reálnom čase, ale taktiež monitorujú ich výkon.

„Investujeme do bezpečnosti v rámci všetkých našich prevádzok a nedávno sme začali do našej doručovacej flotily zavádzať špičkovú bezpečnostnú kamerovú technológiu,“ uviedla hovorkyňa Amazonu Deborah Bass pre portál CNBC. „Táto technológia poskytne vodičom upozornenia v reálnom čase, aby im pomohla zostať v bezpečí, keď sú na ceste.“

Medzičasom už táto bezpečnostná iniciatíva Amazonu čelí kritike neziskovej právnickej skupiny Fight for the Future, ktorá tiež spustila kampaň na zastavenie plánu Amazonu. Podľa nej „ide o najväčší rozmach podnikového dohľadu v histórii ľudstva“.

„Tieto zariadenia zhoršia nebezpečné a nehumánne pracovné podmienky, ktorým už vodiči zmluvných dodávateľov Amazonu čelia. A budú porušovať základné práva každého človeka tým, že budú neustále zhromažďovať a analyzovať zábery našich štvrtí, našich domovov a našich detí,“ uviedol zástupca riaditeľa skupiny Fight for the Future Evan Greer pre portál GeekWire.

 

Zdroje: The Information, CNBC, GeekWire

Pridať nový komentár
TOPlist