Alžírsko kvôli maturitám vyplo v celej krajine internet

, Autor: Ján Kisty

Alžírsko vypína internet kvôli maturitám. Cenzúra internetu alebo odpájanie internetu nebýva nič výnimočné. Avšak Alžírsko to vzalo po svojom a internet vypína skutočne účelovo.

Už od stredy až do 25. júna vypína na hodinu káblový tak aj bezdrôtový internet, presne počas maturitného testu. Účel je jasný, chce aby žiaci nepodvádzali a preukázali svoje vedomosti. V roku 2016 totiž podvádzalo až 700 000 študentov, pretože test unikol na internet. Celá kauza skončila zatknutím až 31 ľudí, z toho veľká časť pochádzala (resp. pracovala) z ministerstva školstva.

Minulý rok zase minister nechal nainštalovať rušičky signálu vo všetkých miestnostiach, kde sa písal test. A samozrejme nechal zablokovať všetky sociálne siete. Tento rok boli zase do miestností, kde sa tlačili testy zabudované kamery a opätovne rušičky signálov.

Uvidíme, čo ministerstvo vymyslí ďalší rok.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
internet, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pozitívna cenzúra je správna. To u nás pri demokratických maturitách je účelom, aby čo najviac ľudí vlastnilo maturitné vysvedčenie, resp. vysokoškolský diplom. V demokratických krajinách nezáleží na kvalite, ale na kvantite.

Poslať nový komentár

TOPlist