Alza uvádza novinku: Predaj kryptomien v termináloch

Fanúšikovia kryptomien sa môžu tešiť – odteraz môžu nakupovať Bitcoin a Litecoin priamo v Alze v platobných termináloch.

V Česku vznikne dokonca 35 nových miest na kúpu kryptomien. Zdá sa, že ani tu to nekončí, nakoľko obchod ponúka aj svojim zamestnancom vyplácanie časti mzdy v BTC. To, či je to dobrá voľba ukáže až čas – ale ako vieme, hodnoty kryptomien sa často menia. Napríklad aj Bitcoin ukázal, že dokáže prekonávať rekordy v maximálnej hodnote za 1 BTC, ale aj naopak (jeho hodnota sa často prepadla aj o polovicu).

Zdá  sa, že prepojenie Payboxu s kryptomenami je pre najväčší e-shop ďalším logickým krokom. Alza zaviedla možnosť platiť Bitcoinom (neskôr aj Litecoinom) už pred rokom a prinieslo jej to už viac než 100 milionový obrat (v Kč) – v prepočte cca 3,8 milióna eur. Teraz na žiadosť zákazníkov pridáva aj ich predaj priamo vo svojich kamenných pobočkách. Celý mechanizmus zabezpečuje startup HD Crypto s.r.o. skrze britskú burzu Coinmate. Do budúcnosti sa plánuje rozšírenie tejto služby aj na Slovensko a do Maďarska.

Zdroj: Alza

Komentáre (3)
čermítko
Ráda vidím další možnost nákupu krypta, ale pořád jich mají na výběr málo. Já nakupuji na ccshopu, teď tam mají i měnu NEO a IOTA,
peto166
to mi jako vypluje bitcoin ked tam dam love? o.O
aa
pravdaze, zlaty s platinou na povrchu
Pridať nový komentár
TOPlist