Alza na Slovensku buduje rýchlonabíjaciu sieť pre elektromobily

, Autor: Martin Klokner

Alza dňa 19. júna spustila prevádzku prvej rýchlodobíjacej stanice pre elektromobily na Slovensku.

V rámci exkluzívnej spolupráce so spoločnosťou Elexim bola prvá nabíjačka slávnostne odhalená na AlzaShowroome v Bratislave. Do konca roku 2018 plánujú firmy spoločnými silami uviesť do prevádzky zhruba 5 nabíjačiek, avšak cieľom je, aby všetky pobočky na Slovensku mali v budúcnosti svoje nabíjacie miesto.

V rámci budovania siete sú pripravené dva modely: stanica Raption 50 a Post eVolve Smart. Raption 50 stavia svoju funkciu na modulárnej štandardizovanej elektronike – umožňuje škálovateľnosť energie (od 25 kW do 50 kW), má osempalcovú dotykovú obrazovku, nízku hmotnosť a voz dobije za cca 30 minút. Post eVolve Smart ponúka AC nabíjanie 2x 22 kW, dokáže nabíjať súčasne dva elektromobily, stav zobrazuje na LED paneli a výhodná je vďaka svojim kompaktným rozmerom a širokému použitiu.

Pozrite si oficiálne predstavenie na videu

Nové na Slovensku ale nebudú len rýchlonabíjacie stanice, tento rok pribudne ešte 5 ďalších AlzaBoxov. Na prvý sa môžu tešiť obyvatelia Zvolena v najbližších týždňoch.Tento rok firma v Senci spustila tiež prvú výdajňu nadrozmerného tovaru (nad 100 kg). K prevzatiu na mieste sú napríklad aj skleníky (175 kg), kosačkové traktory (až 195 kg) alebo americké chladničky (cca 120 kg). V Q3 sa bude sťahovať pobočka v Banskej Bystrici do nových, väčších priestorov (370 m2), v ktorých bude taktiež umožnený výdaj veľkej bielej a nadrozmerného tovaru.

Firma tiež plánuje po pilotnom projekte v ČR zaviesť na Slovensku službu Tretinka, a to do konca roku. Tretinka funguje na veľmi jednoduchom princípe: zákazník získa vybraný produkt ihneď za 1/3 ceny, zvyšok doplatí kedykoľvek do 3 mesiacov.

A takto to vyzerá vo vnútri :)

Zdroj: Alza, vlastné
Foto/video: Martin Klokner, reportáž naživo (zariadenie Huawei P20 PRO)

Kľúčové slová
Alza, Bratislava, elektromobily, Showroom
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

yo, ked eauta budu za12-15 tisic a hentie nabijacky budu v pocte 200 kusov na kazdom sidlisku, tak sa mozeme zacat bavit o eatuach.

Kym budu elektromobily za dostupne ceny, tak to sa este nacakame :D to bude veru este dlha cesta

Re: Alza na Slovensku buduje rýchlonabíjaciu sieť pre ...

presne, e-auta budu na Slovensku este aspon 1/4 storocia taky nezmyselny a prakticky absolutne nepouzitelny artikel pre PR a reklamu

Takze dovtedy nas budeme dychat tie dieslaky.Tak nam treba.

Re: Alza na Slovensku buduje rýchlonabíjaciu sieť pre ...

elektroautá na slovensku sú a v ramci miest aj normálne fungujú. 100% pokrytie tu ale nebude ani za 25 rokov to je hooodne optimisticky pohľad. Som rád že tomu tak fandíš :-)

Poslať nový komentár

TOPlist