Alza na Slovensku buduje rýchlonabíjaciu sieť pre elektromobily

Alza dňa 19. júna spustila prevádzku prvej rýchlodobíjacej stanice pre elektromobily na Slovensku.

V rámci exkluzívnej spolupráce so spoločnosťou Elexim bola prvá nabíjačka slávnostne odhalená na AlzaShowroome v Bratislave. Do konca roku 2018 plánujú firmy spoločnými silami uviesť do prevádzky zhruba 5 nabíjačiek, avšak cieľom je, aby všetky pobočky na Slovensku mali v budúcnosti svoje nabíjacie miesto.

V rámci budovania siete sú pripravené dva modely: stanica Raption 50 a Post eVolve Smart. Raption 50 stavia svoju funkciu na modulárnej štandardizovanej elektronike – umožňuje škálovateľnosť energie (od 25 kW do 50 kW), má osempalcovú dotykovú obrazovku, nízku hmotnosť a voz dobije za cca 30 minút. Post eVolve Smart ponúka AC nabíjanie 2x 22 kW, dokáže nabíjať súčasne dva elektromobily, stav zobrazuje na LED paneli a výhodná je vďaka svojim kompaktným rozmerom a širokému použitiu.

Pozrite si oficiálne predstavenie na videu

Nové na Slovensku ale nebudú len rýchlonabíjacie stanice, tento rok pribudne ešte 5 ďalších AlzaBoxov. Na prvý sa môžu tešiť obyvatelia Zvolena v najbližších týždňoch.Tento rok firma v Senci spustila tiež prvú výdajňu nadrozmerného tovaru (nad 100 kg). K prevzatiu na mieste sú napríklad aj skleníky (175 kg), kosačkové traktory (až 195 kg) alebo americké chladničky (cca 120 kg). V Q3 sa bude sťahovať pobočka v Banskej Bystrici do nových, väčších priestorov (370 m2), v ktorých bude taktiež umožnený výdaj veľkej bielej a nadrozmerného tovaru.

Firma tiež plánuje po pilotnom projekte v ČR zaviesť na Slovensku službu Tretinka, a to do konca roku. Tretinka funguje na veľmi jednoduchom princípe: zákazník získa vybraný produkt ihneď za 1/3 ceny, zvyšok doplatí kedykoľvek do 3 mesiacov.

A takto to vyzerá vo vnútri :)

Zdroj: Alza, vlastné
Foto/video: Martin Klokner, reportáž naživo (zariadenie Huawei P20 PRO)

Komentáre (5)
roob
yo, ked eauta budu za12-15 tisic a hentie nabijacky budu v pocte 200 kusov na kazdom sidlisku, tak sa mozeme zacat bavit o eatuach.
Martin Klokner
Kym budu elektromobily za dostupne ceny, tak to sa este nacakame :D to bude veru este dlha cesta
Pjetro de
presne, e-auta budu na Slovensku este aspon 1/4 storocia taky nezmyselny a prakticky absolutne nepouzitelny artikel pre PR a reklamu
Pcfans
Takze dovtedy nas budeme dychat tie dieslaky.Tak nam treba.
Anonymný
elektroautá na slovensku sú a v ramci miest aj normálne fungujú. 100% pokrytie tu ale nebude ani za 25 rokov to je hooodne optimisticky pohľad. Som rád že tomu tak fandíš :-)
Pridať nový komentár
TOPlist