Aktualizovaný VLC 3.0 prináša podporu pre Chromecast

, Autor: Martin Klokner

Aktualizovaný multimediálny prehrávač VLC prináša viacero noviniek. Jedna z nich je aj podpora pre Google Chromecast.

Prehrávač v najnovšej aktualizácii „Vetinari“ prináša podporu pre platformy ako sú Samsung DeX, Android Auto a Chromebooky, podporu pre HDR video, hardvérové ​​dekódovanie pre 4K a 8K video a podporu pre Blu-Ray java. Taktiež umožňuje prenášať audio a video formáty do zariadení Chromecast.

Prehrávač môže tiež dekódovať multimédiá, ak daný Chromecast neobsahuje podporu kodekov tretích strán. Funkcia je stále v beta verzii a očakáva sa, že sa v priebehu času zlepší.

Ďalším významným prírastkom je podpora hardvérovej akcelerácie na všetkých platformách pomocou API, ktoré sú na platforme natívne. V systéme Windows to znamená dekódovanie HEVC pomocou DXVA2 a D3D11, zatiaľ čo v systéme Android sa dekódovanie HEVC vykonáva pomocou OMX a MediaCodec. Na zariadeniach OS X a iOS program používa nový dekódovaný hardvér na základe nástroja Video Toolbox.

VLC pre Android podporuje platformy Android, ako sú Samsung DeX, Chromebooky a Android Auto. V systéme Android Auto je prehrávač ovládateľný jednoduchým používateľským rozhraním alebo dokonca hlasom. Jednoduchým slovom „hrať [artist / album / song] s VLC“ môže Asistent Google rozpoznať album, interpreta alebo názov skladby a prehrať ho pomocou VLC prehrávača.

Zdroj: AndroidAutority

Kľúčové slová
Chromecast, VLC
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist