EN

Aktualizácia macOS 11.3 prináša veľkú bezpečnostnú opravu

Spoločnosť Apple vydala aktualizáciu macOS 11.3, ktorá prichádza s veľkým zoznamom zmien vrátane vylepšeného výkonu iOS a iPadOS aplikácií na modeloch počítačov Mac vybavených čipom M1 a opravy veľkého bezpečnostného rizika.

Podľa spoločnosti Apple majú počítače Mac, ktoré obsahujú procesor Apple M1, odteraz možnosť zmeniť veľkosť okna iOS alebo iPadOS aplikácie. K dispozícii je tiež podpora zobrazenia verzie aplikácie pre iPhone a iPad v najvyššom rozlíšení v režime celej obrazovky. Keď už hovoríme o čipe M1, macOS 11.3 po novom ponúka aj možnosť hibernácie.

Aplikácie Apple Podcasts a Apple News majú prepracovaný dizajn, ktorý uľahčuje ich používanie, pričom aplikácia pre podcasty má od základov prepracovanú funkciu vyhľadávania. Apple tiež pridal automatické prehrávanie do aplikácie Apple Music. V praxi to znamená, že po tom, ako skončí vami vybraná skladba alebo posledná skladba v zozname skladieb, aplikácia spustí ďalšiu, podobnú skladbu.

Podobne ako v systéme iOS 14.5, Apple predstavil aj viac hlasových možností svojho virtuálneho asistenta Siri. Spoločnosť Apple tiež pridala novú možnosť tlače zoznamov pripomienok. K dispozícii je tiež podpora niekoľkých nových emodži a Apple tiež pridal AirTag podporu do aplikácie Find My.

Okrem mnohých nových funkcií spoločnosť Apple aj opravuje niekoľké nedostatky systému macOS, pričom spoločnosť opravila problém, kedy bol AirPods zvuk smerovaný na nesprávne zariadenie pomocou automatického prepínania. Opravený bol aj problém, keď sa externé 4K displeje nemuseli po pripojení cez USB-C zobrazovať v plnom HD rozlíšení.

Bez ohľadu na tieto zmeny aktualizácia systému macOS 11.3 opravuje veľkú bezpečnostnú chybu, ktorá umožňovala malwarom obísť mnoho vstavaných ochranných prvkov systému macOS, ako karanténu súborov a technológiu GateKeeper. Zatiaľ čo vstavaný antimalware systém dokáže stále blokovať malware, o ktorom už spoločnosť Apple vie, softvérová spoločnosť Jamf našla dôkazy o tom, že zraniteľnosť bola útočníkmi zneužitá.


Prečítajte si tiež: iOS 14.5 prináša možnosť odomknutia smartfónu s rúškom aj lepšiu bezpečnosť


 

Zdroje: Apple Support, Apple Support, Jamf

Pridať nový komentár
TOPlist