Ako odstrániť bloatware z telefónov OnePlus?

Systém OxygenOS od OnePlus bol až donedávna čistý a nepoznamenaný bloatware, ktorý zaplavuje väčšinu telefónov súčasnosti.

To už bohužiaľ tiež nie je pravda a ako sme informovali, tak sa firma upísala Facebooku. Trojica ich posledných modelov je tak k dispozícii s úplne zbytočnými službami Facebook (nezamieňať s aplikáciami), ktorých sa nejde len tak zbaviť. Veľa používateľov totiž s predinštaláciou čohokoľvek podobného nesúhlasí z princípu a šikovní používatelia z XDA Developers tak dali dokopy návod ako tento problém vyriešiť. Potrebovať budete ADB prístup, takže ak ho ešte nemáte nastavený na PC, alebo notebook, tak odporúčame postupovať podľa návodov TU alebo TU . Potom už len stačí pripojiť telefón so zapnutým USB Debugging a v príkazovom okne vypísať nasledujúce povely.

  • adb shell
  • pm uninstall -k –user 0 com.facebook.appmanager
  • pm uninstall -k –user 0 com.facebook.services
  • pm uninstall -k –user 0 com.facebook.system

 

Tento postup sa týka OnePlus 8, OnePlus 8 Pro a OnePlus Nord, pretože staršie modely tento bloatware nemajú. Je tiež možné, že budete musieť tento postup opakovať pri každej aktualizácii systému. Môžeme len dúfať, že Facebook bloatware na telefónoch OnePlus zostane len výnimkou a nepribudnú ďalšie. Ale to ukáže až čas.

Zdroj: GCh

Pridať nový komentár
TOPlist