Ako dopadol nový iPhone 12 a iPhone 12 Pro po páde?

Spoločnosť Allstate zaoberajúca sa poistením podrobila najnovšie smartfóny od firmy Apple, konkrétne iPhone 12 a iPhone 12 Pro skúške, ako dopadnú po páde na zem z približne 1,8 metra.

Testované boli tri pády na chodník a to displejom nadol, nahor a na bočnú stranu smartfónu. Oba telefóny test prežili a ostali naďalej funkčné, aj keď sa to nezaobišlo poškodením.

Horšie v tomto konkrétnom teste dopadol, zrejme aj kvôli vyššej váhe, iPhone 12 Pro. Pád displejom nadol zvládol lepšie iPhone 12, na displeji síce ostali menšie praskliny v rohu, ale stále menšie ako pri iPhone 12 Pro, pri ktorom siahali až do polovice predného displeja. Na funkčnosť však vplyv nemali a oba smartfóny dopadli lepšie ako napr. predchodca iPhone 11 Pro. Pád displejom nahor dopadol taktiež lepšie pre model iPhone 12, prežil bez väčších poškodení. 12 Pro sa okrem rozbitého jedného fotoaparátu nevyhol ani úplnému poškodeniu sklu na zadnej strane, ktoré sa roztrieštilo. Pády na bok skončili, až na očividné poškodenie kovových rohov, bez väčších poškodení.

Výsledkom bolo konštatovanie, že dané smartfóny dopadli najlepšie spomedzi doteraz testovaných. Ceramic Shield, ako Apple označuje špeciálnu ochranu displeja pomocou nanokeramických kryštálov primiešaných do skla, ktorý chráni displej, je citeľným zlepšením oproti predchádzajúcim modelom a lepšia je podľa doterajších testov aj odolnosť voči bežnému poškriabaniu, čo uvítajú používatelia nepoužívajúci žiadny ochranný kryt.

Zdroj: Engadget, YouTube

Komentáre (2)
Kovacik

po 1 pade sa rozpadol zadok, oprava 550 USD a tento vysledok je najlepsi na svete zo vsetkych telefonov.

nuz, dako sa mi to nezda.

Róbert Ostrihoň

Najlepsi spomedzi telefonov doteraz testovanych danou firmou. Pri takejto vyske padu sa neda ocakavat vysledok bez akehokolvek rozbitia, telefony ako celky ale ostali funkcne. Ich starsie video ukazuje napr. seriu Galaxy S20, kde okrem rozbitia skla bol problem aj s funkcnostou samotneho displeja. Zalezi od vela premennych a kazdy takyto test dopadne o nieco rozdielne, video malo hlavne ukazat, ze vyrobcovia pracuju na vyssej odolnosti a aj to realne vidiet.

Pridať nový komentár
TOPlist