Ako bezpečne jazdili Tesly v minulom štvrťroku

Tesla zverejnila správu o štatistike nehôd jej vozidiel za 4. štvrťrok 2018. Zverejňuje ju pravdidne štvrťročne, táto je celkovo druhá, o prvej sme písali v článku Autopilot Tesly je lepší vodič než vy. Správa je súčasťou snahy o to, ako deklaruje Tesla, aby boli jej vozidlá najbezpečnejšími automobilmy na svete.

Podľa aktuálnej správy zaznamenali Tesly jednu nehodu za 2,91 miliónov míľ pri zapnutom autopilotovi. V minulom, treťom stvrťroku 2018 to bolo každých 3,34 milióna míľ, čo bolo lepšie číslo, no nenechajme sa pomýliť. Počet nehôd je v jeseni/zime väčší než v lete a na začiatku jesene. To potvrdzuje aj celková štatistika organizácie National Highway Traffic Safety Administration, ktorá hovorí, že v Spojených štátoch sa jedna nehoda v priebehu 4. štvrťroka udiala každých najazdených 436 tisíc míľ. V treťom štvrťroku to bolo každých 492 tisíc míľ.

U vodičov, ktorí riadili Teslu bez zapnutého autopilota spoločnosť zaznamenala nehodu každých 1,58 miliónov míľ. To opäť ukazuje bezpečnejšie jazdenie s pomocou autopilota. Celkovo má Tesla údaje o 10 miliardách míľ najazdených jej vozidlami. Z nich tie, pri ktorých bol zapnutých autopilot na konci novembra 2018 prekročili jednu miliardu najazdených kilometrov.

 

 

Zdroj: www.tesla.com

 

Pridať nový komentár
TOPlist