Aké sú najlepšie antivírusové riešenia pre Windows 10?

Nemecká spoločnosť AV Test, ktorá sa zaoberá testovaním antivírusových produktov pred pár dňami zverejnila najnovšie výsledky testov.

Najnovší report je datovaný ku koncu decembra 2017, zameraný na domácich používateľov a pre OS Windows 10. Ocenenie „TOP produkt“ získalo 7z20 testovaných produktov antivírusových spoločností. Pri celkovom najvyššom hodnotení (s 18,0 bodmi) skončili tak na prvom mieste tri bezpečnostné riešenia – Kaspersky Internet Security, McAfee Internet Security a VIPRE Advanced Security.

Zdá sa, že riešenie od Kaspersky, ruskej spoločnosti založenej Eugenom Kaspersky si drží svoj vysoký štandard už dlhodobo. McAfee zas väčšina pozná ako bloatware (nežiaduci softvér), ktorý je predinštalovaný na notebookoch mnohých spoločností (trial verzia) a preto nás jeho umiestnenie prekvapilo. VIPRE je však neznáma spoločnosť, ktorá bola založená len nedávno – v roku 2013.

O pol bodu menej (17,5) sa umiestnili AhnLab Internet Security, ktorá je v našich končinách neznáma, ide však o juhokórejskú spoločnosť založenú v roku 1995 so sídlom v Soule. Rovnako, teda 17,5 bodu získala aj Avira Antivirus Pro a tiež rumunský Bitdefender Internet Security. Produkty so 17,5 bodmi potom uzatvára Trend Micro Internet Security.

O tretie miesto (17,0 bodu) sa delia dve riešenia – Avast Free Antivirus a AVG Internet Security, ktoré však nezískali ocenenie TOP produktu (ocenenia boli tentoraz udelené iba antivírusovým riešeniam ktoré získali 18,0 a 17,5 bodu). Pokiaľ ide o vývoj v hodnotení antivírusových riešení, z dlhodobého hľadiska možno pozorovať, že ruský Kaspersky si drží svoj štandard a má dlhodobo v testoch AV Test maximálny počet bodov (18,0) a už niekoľkokrát sa umiestnil na prvom mieste.

Rovnaké miesto si drží aj rumunský Bitdefender, ktorý mal aj v minulom reporte 17,5 bodu a skončil rovnako na druhom mieste. Vtedy sa o rovnaké miesto delil so Symantec Norton Security, ktorý však v najnovšom teste padol o niečo nižšie a získal 16,5 bodu a skončil tak bez ocenenia.

Kedysi veľmi dobrý antivírus (od ESETu) je v posledných rokoch na oveľa nižších miestach a stále sa prepadáva nižšie. V poslednom teste získal iba 15,0 bodu (pohoršil si tak z minulého skóre 15,5 bodu), pričom ho predbehol dokonca aj základný Microsoft Windows Defender, ktorý získal o pol bodu viac (15,5 bodu teraz, 15,0 bodu v minulom reporte). Riešenie ESET Smart Security skončilo s pätnástimi bodmi ako posledné (20. miesto z 20 hodnotených antivírusových riešení).

Zdroj: 1 , 2

Komentáre (14)
felipe25
Sranda.. Bezplatne riesenie ako AVG a Avast su lepsie, ako plateny NOD? Je to realne, alebo??
Woot
Asi je. Inak ja pracujem na 3 rôznych PC. 2 mám doma, 1 mám v robote. Skusil som taký test. 1. PC som dal Avast! free 2. PC mam Avira antivirus free 3. PC NOD32 AV - mám v robote. Môžem povedať, že oba tie free antivírusy toho zdetekovali viac ako esetacky NOD32. Ešte by som povedal, že Avira málinko viac ako Avast!. Či to boli len false positives, to neviem posúdiť. Jediná vec, ktorá mi liezla na nervy, boli tie otravné vyskakovacie reklamy, inak nič. Avast je skôr také komplexnejšie bezpečnostné riešenie, zatiaľčo Avira je hlavne taký antivirusovy skener.
BraňoStrela
Toto sú pekné kecy. AV test je jeden z mnohých test labov a ESET tam už roky až podozrivo dostáva nízke hodnotenia (oproti iným a renomovanejším test laboratóriám - av comparatives alebo virus bulletin). Ale to vie každý, kto si nainštaloval napr. riešenie od Kaspersky alebo McAfee - čo sú totálne brzdy systému.
ESET som mal
ESET je ale zial smejd. To je aj moja skusenost. AV test hodnoti antivirusy netavisle. Nuz ESET by mohol byt lepsi. Keby daval do vyvoja a nedotoval dennikN ESET aj us embassy. Pozom neostavaju prostrirdky na vyvoj. Je to nemecky labak testov, ktovie ci tie americke nrmaju zaplatene. Ved ESET a US embassy, dennikN, proGAYsivne "Slovensko" a ich dalsie aktivity (ESETu) hovoria za vsetko. Zial.
FeroT
Pozrime sa, akí sú naši ESETáci profíci :D spolupracujú s NSA a CIA! Hneď sa mi nezdala tá spolupráca a financovania Denníka N (čisto liberálneho denniká, proamerického, protislovenského a protinárodného, proLGBTI, proliberálneho), podpory Progresnícneho Slovenska (definícia zamerania zhodná s denníkom N), či prvého Amerického prezidenta na Slovensku - Andreja Kisku... INFO napríklad tu: https://www.hlavnespravy.sk/ruske-ministerstov-zahranicnych-veci-vo-svojej-sprave-oznacilo-slovensku-firmu-ako-spolupracujucu-s-cia-aktivity-firmy-tak-davali-novy-zmysel/1306572 Myslím si, že autor tohto článku by mal napísať aj o tejto informácii, ako je na hlavné správy, príp. doplniť článok. Bolo by to vhodné a zároveň aj zaujímavé. Prípadne nech sa toho chodí niekto. Veď to hadam nezapadne prachom, všakže??? ESET som používal kedysi dávno, inak poslednú dobu idem Kaspersky/Bitdefender. Za mňa spokojnosť, hoci Bitdefender má dosť veľa fake alertov (napr. na gaming utility - CUE od Corsair, SWARM od ROCCAT, či IDM a Allavsoft - download manažéry)... ale ESET by som veru nechcel. Trójskeho koňa a ešte aj taký ako sa ukazuje donášača do CIA/NSA... No hrôza.
I1ilan
Spolupraca s NSA, CIA, TO JE HOAX. Eset, zial ako pises, o nicom. Ja pouzivam malwerbytes.
OndroJ
Nie je to žiadny hoax, ale pravda. ESET spolupracuje s NSA a CIA. JE TO PROSTE TAK. Ak by to bol hoax, tak by ESET v prvom rade podal trestné oznámenie (čo nepodal), v druhom rade by sa hneď po prvom oslovení ohradili voči tvrdeniu (ani to sa nestalo... oslovilo ich desiatke médii, nikto sa nehlásil ani na tlačovom odd., ani hovorka,... nikto... a po troch däoch vydali jedno-vetné vyhlásenie pre TASR!!!) ---- čiže čistý trapas. A navyše mainstram. denníky si informáciu "nevšimli" ako inak /"nevšimli si napr ani info že pán Harabin podal trestné oznámenie na Dzurindovú vládu za povolenie preletoch o bombardovaní Juhoslávie, najmä SRBOV, našich SLOVANSKÝCH BRATOV/ ... ale čo čakať od Sorošových zapredaných médii... Aj z toho ako sa zachoval ESET, a zároveň v súvislosti s tým, že podporuje denník N (silno PROamerický denník), ProGAYsívne Slovensko (čisto PROamerickú a PROTIslovenskú stranu) JE JASNÉ, ŽE TO NIE JE HOAX. ALE PRAVDA!!! A zároveň to aj vysvetľuje, prečo tak rýchlo rástli. Treba si to naštudovať - A HLAVNE - ROZMÝŠĽAŤ. Netreba veriť iba výhradne Sorošovským médiám typu Markíza, denník N, .týždeň penťácka JOJka, či protislovenská estévečka (teda RTVS).
Janoaaaaa
No neviem, na univerzite sa siri virus, ktory meni vsetky zlozky na skryte, len NOD ho dokaze najst a vyliecit. Ja verim nodu, avast tam zlyhal.
FeroT
Aj ja mam skúsenosť, že avast zlyhal. Raz som chytil taký vírus, že ažž :D som musel reinstal celého systému. Odvtedy som sa mu vyhýbal.. Nahradil som ho vtedy esetom ale veru ani ten nie je nič moc. Potom Kaspersky a s ním som bol dlhé roky spokojný, skúšam teraz Bitdefender ale u mňa vyhráva Kaspersky, je to fest dobrý antivirák ;)
mmilka
vypol som defender nemám nič a počítač nielenže šlape jak má ale je neskutočne rýchly či pri starte alebo celkovo. A to som online i na nebezpečných stránkach.
pavol

dobra rada skusim to aj ja vsetko odinstalovat co to spravi.....

papekdreveny
Už viac ako 15 rokov používam v robote aj doma len ESET, v rôznych produktových variáciách podľa typu zariadenia (spolu cca 50 zariadení, vrátane 3 serverov). Nikdy nepustil žiadny vírus ani pokus o útok, nebrzdí systém, neotravuje ma zbytočnými informáciami a proste funguje. Neviem ako kto, ja mám takéto skúsenosti. Ani nebudem tvrdiť, že iné defenzívne programy sú lepšie alebo horšie, iba toľko, že nemám najmenší dôvod nedôverovať ESET-u.
OndroJ
Nie je to žiadny hoax, ale pravda. ESET spolupracuje s NSA a CIA. JE TO PROSTE TAK. Pravda je, že ESET je prepojený s NSA a CIA. JE TO JEDNO-JEDNOZNAČNÉ a podložené faktami. Ak by to bol hoax, tak by ESET v prvom rade podal trestné oznámenie (čo nepodal), v druhom rade by sa hneď po prvom oslovení ohradili voči tvrdeniu (ani to sa nestalo... oslovilo ich desiatke médii, nikto sa nehlásil ani na tlačovom odd., ani hovorca,... nikto... a po troch dňoch vydali jedno-vetné vyhlásenie pre TASR!!!) ---- čiže čistý trapas. A navyše mainstram. denníky si informáciu "nevšimli" ako inak /"nevšimli si napr ani info že pán Harabin podal trestné oznámenie na Dzurindovú vládu za povolenie preletoch o bombardovaní Juhoslávie, najmä SRBOV, našich SLOVANSKÝCH BRATOV/ ... ale čo čakať od Sorošových zapredaných médii... Aj z toho ako sa zachoval ESET, a zároveň v súvislosti s tým, že podporuje denník N (silno PROamerický denník), ProGAYsívne Slovensko (čisto PROamerickú a PROTIslovenskú stranu) JE JASNÉ, ŽE TO NIE JE HOAX. ALE PRAVDA!!! A zároveň to aj vysvetľuje, prečo tak rýchlo rástli. Treba si to naštudovať - A HLAVNE - ROZMÝŠĽAŤ. Netreba veriť iba výhradne Sorošovským médiám typu Markíza, denník N, .týždeň penťácka JOJka, či protislovenská estévečka (teda RTVS). Inak to, že Markíza je Sorošova vedeli už aj babky demokratky. Stačí si nájsť archívny záznam napr. z rádia Twist, kde kričia "Sorošova Markíííza"... :D Zo Slovenských firiem je fajn SYGIC. Ten je zatiaľ normálny. Ale ESET, žiaľ... Slovenská firma a takto zle dopadnúť, hm...
I1ilan
Myslel som to ironicky.
Pridať nový komentár
TOPlist