Akčné kamery po ktorých nebudete mať hlboko do vrecka

Go Pro je asi najznámejšia akčná kamera, avšak najslabší model stojí minimálne 200 eur. Radi by ste skúsili natáčanie videa v prírode, pri zjazde na bicykli alebo v aute a zároveň nechce dať za kameru Go Pro ceny? Pozrime sa na niektoré zaujímavé kamery z Číny, ktoré nestoja "majland" a poslúžia minimálne na dobré odskúšanie toho, či vôbec nejakú drahšiu kameru potrebujete.

Zoznam začneme novinkou - EKEN Alfawise V50 Pro. Táto novinka okrem natáčania videa v 4K (30fps) sľubuje kvalitný obraz vďaka použitiu senzoru Sony IMX258 (12MP) s uhlom videnia 170 stupňov. Na ovládanie kamery poslúži 2" dotykový displej. S priloženým vodotesným obalom, môžete kameru ponoriť do hĺbky 30m. Maximálna kapacita SD karty je 32GB.

Kamera stojí teraz v akcii a s kupónom EKENALFAV50P 54 eur. 

Zoznam začneme novinkou - Hawkeye Firefly 8SE. Táto novinka okrem natáčania videa v 4K (30fps) sľubuje kvalitný obraz vďaka použitiu senzoru Sony IMX117 (16MP) s uhlom videnia 170 stupňov. Na ovládanie kamery poslúži 2" dotykový displej. S priloženým vodotesným obalom, môžete kameru ponoriť do hĺbky 20 metrov. Maximálna kapacita SD karty je 128GB.

Hawkeye Firefly 8SE stojí aktuálnej akcii 114 eur.

Kamera ThiEYE T5e zaujme ako cenovkou, dostupnosťou tak aj parametrami. Kameru si môžete kúpiť za sumu 120 eur. Rovnako ako Hawkeye Firefly 8SE aj u tejto kamery nájdete senzor Sony IMX117, ktorý dokáže nahrávať video v 4K pri 30fps a v 170 stupňovom uhle. Kamera má navyše elektronickú stabilizáciu obrazu. Batéria v tejto kamere je o niečo menšia (o 100mAh) ako u Firefly 8SE a zároveň môžete v tejto kamere použiť iba SD kartu o veľkosti 64GB. Na druhej strane sa však s kamerou môžete s priloženým obalom ponoriť až do hĺbky 60 metrov.

Ak je však 100e veľa za kameru, existujú aj také za ktoré dáte maximálne 50 eur. Jednou z nich je kamera Eken H9S. Aj na moje prekvapenie dokáže kamera natáčať 4K video, tentokrát však iba pri 25fps. Čip tu je 14MP od výrobcu OmniVision pod označením OV4689. S priloženým obalom, môžete kameru ponoriť do hĺbky 30 metrov. Eken H9S stojí rovno 50 eur.

Nakoniec som si nechal najlacnejšiu akčnú kameru, ktorú vám chcem dnes ukázať. Stojí iba 27 eur, ponúka natáčanie videa vo Full HD, fotky pri rozlíšení 4K a výdrž batérie 1 hodinu. Kamera pod jednoduchým označením 4K action camera ponúka rovnako vodeodolnosť do hĺbky 30 metrov. Od kamery by som neočakával nijakú extra kvalitu videa, ale na skúšku či vôbec sa vám oplatí investovať do lepšej a drahšej kamery je za sumu 27 eur ako stvorená.

Ak si chcete pozrieť aké iné kamery má v ponuke Gearbest, kliknite na nasledovný odkaz.

Inzercia

Komentáre (2)
Xiaomi
Až nato, že sú to šroty a veľmi rýchlo pochopíte, že ste vyhodili prachy do luftu, pretože kamera vám bude mrznúť. Mal som Eken h9 plus, stačí googlit recenzie!
TyphoonX
Ja som si kúpil cez Gearbest kameru Elephone Rexso X Explorer len za 17 EUR, dostal som k nej aj vodotesné puzdro. Doplnil som len pamäťovú kartu a som maximálne spokojný. Video spod morskej hladiny z dovolenky bolo nádherné a to aj v 4K rozlíšení !!! Takže aj za málo peňazí môže byť veľa muziky
Pridať nový komentár
TOPlist