EN

Ak máte týchto 7 Android aplikácií, okamžite s nimi preč

Operačný systém Android je medzi ľuďmi obľúbený aj tým, že má k dispozícii tisíce a tisíce aplikácií. Dostupné sú cez obchod Play alebo ako apk súbor, ktorý stačí nainštalovať. Lenže ako viete, nie všetky aplikácie sú bezpečné. Ak máte nainštalovaných týchto 7, okamžite s nimi preč. Všetky aplikácie, ktoré dnes spomenieme sú dostupné cez Play.

 

UC Browser

Prehliadač vyvinutý spoločnosťou UCWeb (patriaci pod Alibaba) je jedným z najsťahovanejších prehliadačov medzi Android používateľmi. Bezpečnostný analytici však varujú, že UC Browser nechráni nijak extra vaše dáta a tak riskujete, že sa môžu citlivé dáta, veľmi ľahko dostať na internet. Slabé šifrovanie a niekedy žiadne, nijak ochrane dát neprispieva.

CLEANit

Aplikácia, ktorá má milióny stiahnutí na obchode Play a v podstate nič nerobí. Aplikácia potrebuje nielen príliš veľa povolení ale jej funkcie sú diskutabilné - napríklad také vymazanie Cash v podstate spomalí telefón a populárne ukončenie bežiacich procesov nijak neovplyvní výdrž batérie.

Ak túto aplikáciu máte nainštalovanú, radšej sa jej zbavte.

Dolphin Browser

Jeden z historicky naj-populárnejších prehliadačov, patrí ideálne na smetisko nepotrebných aplikácií. Prehliadač podporujúci flash je nočnou morou, čo sa týka sledovania a bezpečnosti. Podľa viacerých správ, Dolphin ukladá inkognito relácie prehliadača a dokonca ukazuje reálnu IP adresu zariadenia aj keď použijete VPN mód. Dolphin Browser má v sebe dodatočné aplikácie ako video prehrávač a zrýchľovač zariadenia ale týmto si len pridávate nepotrebné aplikácie...

Virus cleaner - Antivirus free & Phone Cleaner

Ak vám nejaká aplikácia sľubuje čistenie nepotrebných súborov, zabezpečenie WIFI, super zrýchlenie telefónu, šetrenie batérie, chladenie CPU a čistenie notifikácií veľmi by som spozornel. Jedna aplikácia "dokáže" toho až príliš veľa a hlavne ak sľubuje niečo ako chladenie CPU (úplne mimi pôsobenia anti vírusového softvéru) - toto jedine, ak naschvál spomaľuje telefón a to nechcete.

Táto aplikácia je navyše preplnená desiatkami reklám, ktoré odkazujú na podivné firmy a služby...Smutné je, že tento "Virus cleaner" má cez 140 miliónov stiahnutí.

Super VPN Free VPN client

Jedna z najpopulárnejších VPN aplikácií na obchode Play (viac ako 100 miliónov stiahnutí) je podľa najnovších správ náchylná na tzv. MitM (Man-in-the-middle) útoky. Ak sa hackerovi podarí takýto útok vykonať, môže sa dostať k vašim údajom o kartách, k fotkám, či ku konverzáciám v chatovacích klientoch. Rovnaké správy hovoria o tom, že hacker môže presmerovať vaše spojenie na stránky, ktoré on sám chce.

RT News

Russia Today, alebo propagandistická aplikácia dotovaná Kremlinom, mierená pre západ. Pred jej používaním varovali Mi6 ako aj CIA... Jednoducho ak nechcete čítať fake správy, ktoré podporujú činy Vladimíra Putina, táto aplikácia nemá čo robiť vo vašom telefóne.

Fildo Music

Ak raz nejaká aplikácia slúžila na ilegálne sťahovanie hudby, nebude ani po prerábke na prehrávač asi o nič lepšia. Presne tak, v minulosti cez Fildo stiahnuť ilegálne hudbu, pričom sa aplikácia tvárila ako prehrávač. Aj keď je funkcia sťahovania dávno preč, tejto apke by som jednoducho neveril. Podľa všetkého je Fildo Music previazaná na kontroverznú čínsku firmu Netease, čo je už samo o sebe stopka pre používanie.

S.M.T.H (Send me to Heaven)

Na zoznam aplikácii, ktoré by mali ísť hneď preč, sa dostala aj jedna hra. Hra, ktorá vás núti vyhodiť váš smartfón, čo najvyššie. Jednoducho hlúpa hra, pri ktorej si akurát tak môžete zničiť smartfón...

Zdroj: vlastné, BeeBom

Pridať nový komentár
TOPlist