Aj BitFénix vie robiť mITX skrinky

, Autor: Michal Kiradžiev

Päť 3,5" diskov, päť 120mm ventilátorov a miesto pre 240mm radiátor. To je BitFénix Prodigy.

Povestný BitFénix SofTouch (pogumovaný materiál ako ho poznáme z myší) sa nevyhol ani Prodigy, výrobca ho aplikoval na vrchnej a oboch bočných stenách. Vonkajší dizajn je evidentne inšpirovaný pracovnou stanicou od Apple - Mac Pro.

Dizajn nie je samoúčelný, spĺňa aj funkčnú stránku - horné madlá dobre poslúžia na prenášanie, spodné ako stabilné nožičky. Zaoblené časti sú vyrobené z materiálu nazvaného "FyberFlex", ktorý v sebe kombinuje pevnosť a flexibilitu - dá sa bez poškodenia zohnúť a vráti sa do pôvodného tvaru.

Panel vstupno/výstupných portov je vyvedený z bočnej strany (ľavá bočnica), pozostáva z dvoch USB 3,0 portov, audio vstupu a výstupu, vypínača a tlačidla reset.

Impresívne sú možnosti chladenia. Dopredu môžete osadiť dva 120mm ventilátory (jeden je súčasťou balenia). Alternatívne ich nahradí jeden 140/180/200/230mm kúsok. Ďalší 120mm BitFénix Spectre je štandardne namontovaný v zadnej pozícii (alternatívne 140mm) a dve 120mm pozície sú pripravené na hornej strane (podpora 240mm radiátora).

Čo sa diskov a optických mechaník týka, je pripravená jedna 5,25" externá pozícia a dve diskové klietky, tzv. "FlexCage". Do klietok sa vmestí päť 3,5" diskov, resp. deväť 2,5".

 

Prolimatech Genesis, GTX680

Bez hornej diskovej klietky do Prodigy vlezie 31cm dlhá grafická karta (s ňou je maximum obmedzené na 16,5cm). Maximálnu výšku chladiča procesora výrobca neudáva, Prolimatch Genenis na obrázku so svojimi 160mm je zárukou dobrej kompatibility. Skrinka podporuje štandardné zdroje formátu ATX.

BitFenix Prodigy bude od júla dostupná v dvoch farebných prevedeniach - Arctic White a Midnight Black za celkom priaznivú cenu 69,90EUR s DPH.

 

Zdroj: TS BitFénix
Stránka produktu: BitFénix Prodigy

 

Kľúčové slová
BitFenix, BitFenix Prodigy, mITX, Prodigy, skrinky
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Aj BitFénix vie robiť mITX skrinky

dobry review je aj tu: http://youtu.be/mOi_vbyKLik
inac paradna skryna, ak sa mi podari toto leto zlozit novy stroj, tak bude osadeny do tohto.

Je jasne, cim sa nechal inspirovat tvorca, no musim uznat, ze konecne pekne dizajnovana skrinka. Po dlhom dlhociznom case. Bravó BitFénix :)

Poslať nový komentár

TOPlist