Airbagová vesta pre motocyklistov si pýta mesačný poplatok

Výrobca airbagovej vesty pre motocyklistov si pýta mesačný poplatok za vašu ochranu počas jazdy na motorke.
Vesta spoločnosti Klim vás má ochrániť počas jazdy na motorke, kedy ak sa náhodou stane nehoda, vesta sa automaticky nafúkne, aby vás ochránila. Presnejšie ide o vestu Ai - 1, za ktorú si výrobca pýta 328 eur, lenže okrem samotnej kúpy vesty si musíte pripočítať aj mesačný poplatok na úrovni takmer desať eur, čo vám ročne urobí až stodvadsať euro. Takže sa dostávate na hodnotu necelých 450 eur za prvý rok kúpy vesty. Vďaka tomu sa vám samotná vesta pekne predraží. Výrobca tento obchodný model označil úplne novou érou platformy, kedy sa stretáva digitálna a analógová technológia a vedie k lepšej ochrane jazdca motorky.

Samotný obchodný model spoločnosti je minimálne čudný pri predstave, že si kúpite ochrannú vestu za ktorú máte platiť ešte mesačný poplatok. Keď ho nezaplatíte, tak sa vám ochranná funkcia vypne a teda ste počas jazdy na motorke nechránený. Podľa výrobcu, ide o ideálnu voľbu pre ľudí, ktorí nejazdia na motorke celoročne, prípadne len občasne, pretože ak nedajbože zabudnete zaplatiť alebo vám neprejde platba kartou, tak sa vesta Ai - 1 do siedmych dní deaktivuje.

Bohužiaľ, ide nový trend, ktorý chcú postupne zavádzať aj automobilové spoločnosti, kedy si za pridané funkcie budeme taktiež platiť. Takže ak budete chcieť napríklad používať vo svojom automobile klimatizáciu, pripravte si peňaženku. Obchodný model spoločnosti Klim s ochranou života a zdravia, stojí v tomto prípade na zamyslenie.

Zdroj: Vice,

Komentáre (1)
Pavol

Jednoduchy sposob ako proti tomu bojovat - nekupovat to!! A po case sa "obchodna strategia" zmeni aj sama.

Pridať nový komentár
TOPlist