Adidas postaví v USA továreň, kde budú pracovať len roboty

 
Športová firma Adidas oznámila minulý rok smelé plány presunúť po viac ako tridsiatich rokoch výrobu tenisiek vlastnej značky späť do rodného Nemecka. S týmto úmyslom vybudovala novú továreň blízko mesta Ansbach, v ktorej sa na výrobe tenisiek nepodieľa žiaden človek.

Továreň dostala názov Speedfactory a toto pomenovanie ju úplne charakterizuje. Speedfactory je navrhnutá tak, aby dokázala automatizovanou výrobnou linkou vyrábať produkty vysokým tempom vo veľkých množstvách. Továreň v Nemecku má za sebou už vyše polročné testovanie, pri ktorom robotické stroje samostatne vytvárajú podošvy a zvršky tenisiek, ktoré sú následne zošité do výsledného produktu.
 
 
Spoločne so založením Speedfactory v domovskej krajine oznámila firma Adidas, že podobnú továreň vybuduje aj v USA, konkrétne v Atlante. Továreň v Spojených štátoch sa bude rozkladať na ploche takmer 7 tisíc metrov štvorcových a plne funkčná by mala byť koncom budúceho roku. Cieľom firmy Adidas je na začiatku vyrábať v továrni 50 tisíc párov bežeckých topánok. Jedná sa ale len o malú časť, ak do úvahy vezmeme, že minulý rok sa Adidasu podarilo vyrobiť 301 miliónov párov tenisiek.
 
Do budúcnosti sa však očakáva, že továrne Speedfactory budú postupne zvyšovať svoju produkciu. Adidas tvrdí, že v továrni v Atlante nájde prácu približne 160 ľudských pracovníkov, no zatiaľ neboli konkretizované žiadne pozície, ktoré by mohli zastávať. 
 
Zdroj: engadget
 
Komentáre (2)
Kalo
Toto je budúcnosť. Ak sa aj takým židom ako Adidas oplatí nahrádzať čínske deti robotmi tak to môže znamenať presun veľkej časti výroby späť na západ.
ZdenoTO
Super! Ja len dúfam, že si tie roboty aj tie topánky potom kúpia a budú ich nosiť :)
Pridať nový komentár
TOPlist