ADATA uvádza externý pevný disk ED600

, Autor: Martin Klokner

ADATA predstavila externý box na disky ED600, ktorý nájde svoje využitie pri prenosných externých diskoch.

Box je kompatibilný s pevnými diskami a SSD úložiskami, majú podporu USB 3.1 a ponúkajú odolný a štýlový dizajn. ED600 podporuje 7 mm aj 9,5 mm 2,5“ disky SATA a je kompatibilný s operačnými systémami Windows a MacOS. Vďaka tomu bude fungovať so stolovými počítačmi, notebookmi aj hernými konzolami.

Externý box má pogumovaný čierny kryt a hliníkové logo, ponúka ochranu IP54 proti prachu a vlhkosti. Bezpečnostný zámok zaistí, aby disk z boxu nevypadol v dôsledku prudkého pohybu alebo nárazu. Na Slovensku bude k dispozícii vo februári s cenou do 15 eur.

Zdroj: Guru3D

Kľúčové slová
Adata
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: ADATA uvádza externý pevný disk ED600

Externych diskov pre 2,5 palcaky existuje asi tisic modelov, preco by som mal zameriavat pozornost zrovna na tento? Zmienenia hodny externy disk pre 2,5-palcaky je u mna z tychto dovodov, t.j. pokial ich splna vsetky:

A) ma rozhranie a port USB-C
B1) jeho rychlost je USB 3.1 gen2, t.j. 10 Gbps co pri 130/128b kodovani a odpocitani 20% na reziu/straty cini cista prenosova rychlost pre uzivatelske data max. cca 980 MB/s (vsetky nizsie USB maju 10/8b kodovanie)
B2) kabel ktory taku rychlost realne aj zvladne, je v baleni
C) vstavany radic podporuje 2,5 palcove disky do kapacity napr. 8 TiB = cca 8,8 TB (aj ked take 2,5 palcaky este nie su)
D) podporuje vysku 5 mm, 7 mm, 9,5 mm, 12 mm a 15 mm 2,5 palcovych diskov, pricom nizsie vysky su riesene redukciami (ano vidime spravne, asi rok existoval aj ultra-thin osial 5 mm vysky ked aj 7 mm bolo vela, obaja vyrobcovia vtedy mali asi rok na trhu 320 GB a 500 GB 1-platnove modely, sam mam 500 GB model), 5 mm ultra-thin osial ako aj dalsi fenomen zanik 1,8-palcakov vyriesili SSDcka, detto som davnejsie mal 80 GB 1,8-palcak, to bol malinky zazrak skoro jak mala zapalkova skatulka :)
E) box obsahuje kondiky a/alebo inu elektroniku na roztocenie platni HDD jednym kablom, ktore je energeticky velmi narocne, pokial to USB3 bude z PC cucat iba holy USB3 standard 5V a 900 mA, co je iba 4,5W (ked sa uz platne tocia, je dobre)
F) box je fyzikalne osetreny/vyrieseny proti narazom, takze ked box v ktorom je HDD spadne na zem, HDD bude ako v perinke

Poslať nový komentár

TOPlist