EN

ADATA spolupracuje s Gigabyte pri pretaktovaní pamätí

ADATA oznámila, že spolupracuje s Gigabyte pri testovaní DDR4 pamätí vhodných na pretaktovanie. Stalo sa tak po uvedení novej čipovej sady Intel Z490 a tiež AMD B550. Spoločnosť tiež oznámila aj novú myš vhodnú pre hráčov XPG Primer.

Nová spolupráca oboch spoločností má svoje prvé výsledky. Podľa XPG Overclocking Lab (XOCL) sa podarilo pretaktovať operačnú pamäť XPG Spectrix D50 až na frekvenciu 4800 MHz, pričom bola použitá základná doska Gigabyte Z490 Aorus Xtreme Waterforce. Neskôr pokračoval test iných pamätí a základných dosiek s podobnými výsledkami.

Pripomeňme, že testované boli pamäte Spectrix D60G, D50, D80, D41 a Gamminx D30, D10, ktoré používajú taktiež chladiče pre efektívnejší odvod tepla. Zaujímavosťou je, že Spectrix D80 je prvým modulom s hybridným chladením kvapalinou aj vzduchom. Využíva kombináciu chladenia hermeticky uzatvorenou nevodivou kvapalinou a hliníkového chladiča pre zaistenie účinného rozvodu tepla.

ADATA tiež predstavila hernú myš XPG Primer, ktorá používa optický snímač Pixart PMW3360 s rozlíšením 12000 DPI, nápadným RGB osvetlením a odolnými spínačmi Omron. Už na prvý pohľad je zrejmé, že myš cieli na hráčov, vyrobená je z hladkého materiálu, ktorý je odolný a jednoducho sa čistí. Poteší ľahký spletený kábel a celková hmotnosť, ktorá je iba 98 gramov. Odporúčaná cena je 44 eur.

Zdroj: ADATA

Pridať nový komentár
TOPlist