ADATA predstavuje nové produkty na veľtrhu CES

Výrobca ADATA predstavuje na celodigitálnom veľtrhu CES 2021 nové produkty pre tento rok, vrátane nového ultrabooku, modulu DDR5 novej generácie, PC skrinku, vodné AiO chladenie, ako aj pamäťovú kartu a externý SSD.

Po hernom notebooku XPG Xenia prichádza jeho nástupca, ktorý je určený používateľom hľadajúcim ultrabook, ktorý sa ľahko prenáša, ale je súčasne dostatočne výkonný, aby spĺňal ich požiadavky, vrátane hrania, jednoduchého vytvárania obsahu a produktivity. Xenia Xe je 15,6” herným ultrabookom v modernom dizajne s prémiovým a elegantným šasi z eloxovaného hliníku. Má hmotnosť 1,65 kg, je vybavený procesorom Intel i5-1135G7 alebo i7-1165G7, grafickou kartou Intel Iris Xe, 15,6” Full HD IPS dotykovým displejom s 87% pomerom medzi telom a obrazovkou a vlastným diskom XPG 1TB PCIe Gen4 M.2 SSD. Úbytok koncentrácie a únava patrí k hraniu, a to najmä po dlhých herných reláciách. Predstavený bol ďalej NVMe SSD Gammix S70, ktorý ponúka rýchlosť čítania a zápisu až 7400/6400 MB/s. Pre efektívnejšie chladenie je disk vybavený terasovým chladičom s dutými komorami pod väčšou povrchovou plochou, čím zaisťuje účinnejšie chladenie.

Predstavená bola ďalej aj počítačová skrinka XPG Defender Pro E-ATX Mid-Tower, ktorá umožňuje montáž grafických kariet dlhých do 380 mm a chladičov CPU s hĺbkou do 170 mm. Skriňa je skonštruovaná pre optimalizovaný prietok vzduchu zaisťovaný tromi predinštalovanými ventilátormi, pričom v predaji bude v čiernej alebo bielej farbe. Okrem toho výrobca uvádzka PC skrinku XPG Starker Air ATX Mid-Tower, ktorá umožňuje vertikálnu montáž VGA. Predstavené bolo aj vodné chladenie typu All-in-One XPG Levante Pro s riešením značky Asetek a jej siedmou generáciou technológie čerpadiel s ovládaním PWM. Chladič je na krytke čerpadla vybavený 2,1” LCD farebným displejom, ktorý je možné naprogramovať, aby na pozadí poskytoval informácie o nameraných hodnotách, ako sú teplota CPU/GPU, informácie o napätí, alebo iný používateľský obsah, napríklad vlastné texty alebo kresby pre štýlový vzhľad interiéru zostavy.

Výrobca predstavil aj ďalšiu generáciu pamätí DDR5, ktoré prídu na trh neskôr a budú pokračovateľmi DDR4 pamätí. V porovnaní so svojimi predchodcami modul ponúka navýšenie rýchlostí, vyššiu kapacitu, nižšiu spotrebu a širšie pásma jednotlivých jadier CPU. Nový modul DDR5 ponúkne štyrikrát vyššiu kapacitu, spotrebu zníženú na 1,1 V a rýchlosti dosahujúce 8400 MT/s. Celosvetový nárast dát a obsahu má tiež za následok predstavenie nových pamäťových kariet SD Express, ktoré vďaka využitiu nového štandardu ponúknu rýchlosť čítania a zápisu 880/400 MB/s. Výbavu pri prenose dát takisto dopĺňa externý SSD ADATA SE900G RGB, ktorý podporuje rozhranie USB 3.2 Gen2x2 a ponúka rýchlosť čítania a zápisu 2000 MB/s pre rýchle prenosy dát.

Pridať nový komentár
TOPlist