4ka výrazne zahusťuje pokrytie 4G sieťou

 
Mobilný operátor 4ka nelení ani pred Vianocami, a neustále sa snaží zákazníkom ponúkať čo najlepšie pokrytie vlastnou 4G sieťou.

Jednou z priorít najmladšieho operátora na našom trhu na tento rok bolo zásadne zvýšiť pokrytie vlastnou modernou 4G sieťou. Okrem pokrytia nových miest a obcí sa operátor rozhodol aj zahustiť miesta, kde sa aktuálne 4G sieť 4ky nachádza. Pred vianočnými sviatkami sa tak zákazníci 4ky môžu tešiť z predčasného darčeka.
 
„Aj tesne pred Vianocami tím štvrtého mobilného operátora aktívne pracoval na rozšírení 4G siete do ďalších lokalít. Okrem novo pokrytých miest neustále zahusťujeme aj miesta, kde už svoju 4G sieť máme. Nedávno sme tak učinili napríklad v Bratislave, Čadci, Michalovciach, Novom Meste nad Váhom, Rimavskej Sobote, Starej Turej, Snine a na plný signál sa môžu tešiť aj obyvatelia košických mestských častí Košická Nová Ves, Krásna, Šaca a Vyšné Opátske,“ uviedol technický riaditeľ SWAN Mobile, a. s., Patrik Kollaroci.
 
Mapa pokrytia vlastnou 4G sieťou (tmavšia farba) 4ky, Zdroj: 4ka
 
4ka šíri signál aj do obcí Drienovská Nová Ves, Háj, Krížová Ves, Lehôtka pod Brehmi, Lipovec, Livina, Lutila, Nemce, Nitrianske Hrnčiarovce, Pravotice, Tovarníky, Urmince, Vavrečka a Zamarovce. Plné pokrytie 4G signálom majú v súčasnosti k dispozícii obyvatelia viac ako 160 miest a obcí naprieč celým Slovenskom. V budúcom roku plánuje operátor pokryť 80% populácie Slovenska a pokračovať v nastolenej stratégii pokrývania nových lokalít a súčasne kontinuálnom zahusťovaní miest, kde už je 4G sieť dostupná.
 
Komentáre (2)
scarinko
staci vyjst na Biely Kriz tu v BA a signal je v prdeli, na to by sa mali zamerat tiez
mrtva_zizala
kdyz vidim jak je to hezky namalovane, tak je jasne ze pri frekvenci 1800Mhz jde o velmi velkou srandu. Cesko rekneme primerene zahustili po velmi usilovne praci TM a O2 az za skoro 2 roky na frekv. 800Mhz ale stale je hodne mist, kde to proste dre, o VDF nemluvim tam je to deravy jak reseto a mapa vylhana jako 4ka, ta pri svem tempu zahusti SK do rozumne pouzitelnosti nejdriv za 3 roky, spis 4-5.
Pridať nový komentár
TOPlist