4ka ponúka zákazníkom 3G sieť v národnom roamingu

, Autor: Martin Klokner

Najmladší mobilný operátor v správe informuje, že od dnešného dňa môžu zákazníci využívať rýchle mobilné dáta aj na miestach, kde boli doteraz odkázaní len na 2G sieť.

Prenosové rýchlosti v 3G sieti sú zákazníkom sprístupnené v rámci dohody o národnom roamingu medzi SWANom a Orangeom. Zákazníci dáta v 3G sieti Orangeu môžu využiť najmú vtedy, ak sú mimo dosahu pokrytia 4ky (sieť však možno vybrať manuálne v lokalitách, kde má 4ka pokrytie). Ako uvádza operátor, ceny sú rovnaké aj v národnom roamingu (teda pokiaľ ide o základné ceny mimo balíčkov), jednotková cena hlasových, SMS aj dátových služieb je rovnaká vo vlastnej sieti 4ky aj v národnom roamingu - 4 centy za minútu hovoru, jednu SMS a 1cent za 1MB dát.

V prípade paušálov (balíčkov) TO je okrem objemu dát dostupného vo vlastnej sieti 4ky k dispozícii vždy aj 1GB dát v národnom roamingu v sieti Orangeu. Teoretické maximum sťahovania dát v 3G sieti je 42 Mbps. Operátor tiež zákazníkom odporúča reštartovať svoj mobilný telefón, aby sa následne mohol korektne prihlásiť do siete Orangeu (v prípade, ak je zázakzník mimo dosahu siete 4ky). V závere svojej správy operátor informoval aj o zvyšovaní svojho pokrytia, ktoré sa však zvyšuje pozvoľna a oveľa pomalšie ako na začiatku.

Zdroj: TS

Kľúčové slová
4KA, Orange, SWAN
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Dvojho pokrytia , zvyčuje pozvoľna :-)))

Poslať nový komentár

TOPlist