4ka dosiahla v lete rekordné dáta doma aj v zahraničí

Najmladší slovenský operátor v najnovšej správe oznamuje, že v lete dátovali Slováci o dušu, doma aj v zahraničí. Dokladá to pritom ich šťatistikami.

Zdá sa, že nekonečno dát po Slovensku a od júna tohto roka platné dátové balíčky aj v roamingu v rámci EÚ ukazujú svoju silu. Podľa nich v zahraničí dátovali jej zákazníci v auguste takmer trojnásobne viac ako v júni. To však neznamená, že všetci vycestovali za hranice, v rovnakom období stúpol aj počet prenesených dát doma a to o 16%.

Nárast prevádzky v medzinárodnom roamingu zaznamenal operátor už v prvý júlový týždeň. Absolútne najviac zákazníkov dátovalo v zahraničí na konci prázdnin, konkrétne 29.8. V porovnaní s júnom stúpla v auguste prevádzka v medzinárodnom roamingu takmer trojnásobne. Najčastejšie boli zákazníci operátora v Českej republike, za ktorým nasledujú destinácie ako Nemecko, Rakúsko, Chorvátsko, Maďarsko a Taliansko.

Operátor na záver informuje: „Zdá sa však, že leto pre Slovákov ešte neskončilo. Za prvý septembrový týždeň preniesli Štvorkári v porovnaní s júnom dvakrát viac dát. Rovnako neklesá ani záujem o dátovanie na Slovensku,“ hovorí technický riaditeľ SWAN Mobile Patrik Kollaroci.

Zdroj: 4ka

Pridať nový komentár
TOPlist