12-jadrový Core i9-7920X príde v auguste

, Autor: Ján Kisty

Nový high-endový procesor od Intelu s označením Intel Core i9-7920X bude mať 12 jadier, teda 24 vlákien. Procesor príde na trh v auguste.

Ryzen s 24 vláknami bude mať konkurenta. 7920X má byť nový HEDT procesor pre platformu LGA2066. Úniky naznačujú, že základný takt procesora bude len 2,9 GHz. Konkurencia je ďalej. Slabší z Ryzenov, tzv. model 1920X má základný takt 3,5GHz a Boost/Turbo clock na 4GHz. V tejto chvíli za AMD hovorí výrazne vyšší takt. Uvidíme ako sa budú obe procesory správať v praxi. Ryzen má byť dostupný už 10. augusta, Intel sa mierne oneskorí a dorazí až jeho koncom. IPC procesorov od AMD je veľmi vysoké, hoci od Intelu mierne nižšie. Takže sa dá predpokladať, že ani 600 MHz v prospech AMD nebude hrať extra rolu, ale prevaha je očividná. Pokiaľ Intel nebude mať nastavený agresívny boost clock, AMD tento súboj vyhrá. Po pretaktovaní by to ale mohlo byť opäť v prospech Intelu. Ďalej vieme, že novinka má niesť 16,5 MB cache. Cena sa má pohybovať na úrovni $1189, teda približne o $400 viac ako v prípade priamej konkurencie. 

Buď si Intel verí výkonom, alebo chce vydolovať maximum zo svojej značky. Dokonca je možné, že uvidíme aj ďalšiu revíziu 12-jadrového procesora s indiovou pájkou, ktorá by mohla zabezpečiť lepšiu tepelnú vodivosť a tým aj vyššie takty samotného procesora.

Zdroj: guru3D

 

Kľúčové slová
Intel
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist