0-100 za 2,28 sekundy: Tesla Model S P100D stanovila nový akceleračný rekord sériovo vyrábaných vozidiel

Upevnila si tak pozíciu najrýchlejšie akcelerujúceho sériového auta z 0 na 100 km/h.

Automobilový portál Motor Trend v utorok vyhlásil, že štvordverový Model S P100D je so svojimi 2218,5 kilogramami (2296 kg s vodičom a prístrojmi) najrýchlejším sériovým autom aké kedy testovali. A to dokonca pri všetkých meraných rýchlostiach od štartu. Model S P100D dosiahol 30 míľ za hodinu (48,28 km/h) za 0,9 sekúnd, 40 míľ/h (64,37 km/h) za 1,3 s, 50 míľ/h (80,47 km/h) za 1,7 s, a 60 míľ/h (96,56 km/h) za neuveriteľných 2,28 sekundy.

Ak vezmeme do úvahy, že Motor Trend je jednou z vedúcich publikácií automobilovej komunity, je to obdivuhodný výkon.

Model S P100D je schopný vystreliť svoju nemalú váhu vpred takýmto úžasným tempom vďaka svojim elektrickým motorom, ktoré dokážu využiť svoj maximálny krútiaci moment prakticky okamžite. Niečo, čoho tradičné spaľovacie motory jednoducho nie sú schopné.

Veľká výhoda Tesly sa ale začína vytrácať pri rýchlostiach prevyšujúcich 100 km/h, kde práve superautá ako Ferrari La Ferrari, Porsche 918 alebo McLaren P1 skutočne začínajú ukazovať svoje svaly.

Oplatí sa doplniť fakt, že Model S P100D prejde štvrť míle (402 metrov) za 10,5 sekundy pri cieľovej rýchlosti 125 mph (201 km/h) pri použití posledného firmwaru (verzia v8.0 2.52.22). Znova, nájdu sa aj rýchlejšie produkčné vozidlá na túto vzdialenosť, aj keď ich nie je veľa, ale v skutočnom svete na bežných pneumatikách len ťažko nájdete vozidlo, ktoré predčí túto Teslu medzi semaformi.

Image Credit: Motor Trend

Zdroj: techspot

Komentáre (10)
Karolkm
Ked uz poviete A mohli by ste aj B. Tesla ma len jeden prevodovy stupen, to pre tych co by sa pytali preco je taka rychla len do stovky...
Broolly
lebo to spravis 3 krat posebe na max a uz to viac ako 100 neda nakolko ti vybehne bateria sa prehrieva :D. ale najdu sa idioti co si to kupia
Lovap
Prečo by to nekupovali? Ty s tvojím autom robíš takého šprinty zakaždým? Asi nie, že ...
Pjetro de
je to sice seriovo vyrabane, ale: - asi pre jedneho cloveka z miliona pretoze 200 tisic za auto asi nemoze dat kazdy ze - prakticka pouzitelnost pre rodinu je velke H je to proste hracka pre veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi prachatych chlapcov, ktori tam svoju rodinu na dvoch autosedackach a s kocarom vozit nebudu, jednak pretoze v takom aute sa to neda a pretoze ziadnu nemaju
Lovap
Tvoje tvrdenia sa stretávajú s realitou v nekonečne ...
Pjetro de
nuze pouc nas
Lovap
Stačí sledovať blogy a videá na nete. Rodín s deťmi a s Modelom S, alebo X, je dosť na to, aby tvoje tvrdenie, že ide o auto pre "prachatého chlapca" bolo vyvrátené. Navyše, auto nestojí 200 000. Prosto trepeš čo ťa napadne a potom to tak vyzerá :-)
Pjetro de
jasne ...
Lovap
No ... pre niekoho, kto o tom niečo vie to, samozrejme, jasné je. Pre niekoho čo o tom vie maximálne to, čo je v tomto článku, samozrejme nie - ale to iba ukazuje, že je neinformovaný pako :-)
passco
Dat tam aspon jeden prevod a sval by mal aj nad 10ku :)
Pridať nový komentár
TOPlist