Accelero Mono Plus - malý silák

wingo

Re: Accelero Mono Plus - malý silák

Chcelo by to ešte foto karty už s namontovaným Accelerom a tiež foto v skrinke. A chýba porovnanie hlučnosti.

Inak ma Mono príjemne prekvapilo, som predpokladal že bude vhodné skôr pre GTX1060 ale na tú krátku 1070 vyzerá byť fakt ideálny kandidát keďže krátke nemávajú bohvieaké chladiče od výroby.

Re: Accelero Mono Plus - malý silák

Fajn recka, dnes už takmer nevidieť recenzie na VGA aftermarket chladiče a Mono Plus sa ozaj nezdá, kompatibilita s kartami typu 1080 nie je len tak náhodou.

Inak aké presne boli problémy s reguláciou fanu cez kartu?

Re: Accelero Mono Plus - malý silák

prve accelero som mal na 7600gt - niekedy okolo 2006-7? Potom ale asus odkukal od zalmanu velky radialny chladic (http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=2285) a uz nebolo treba vymyslat pasivne, lebo bol v danej dobe vykonny a tichy. Postupne ako sla spotreba hore MSI prinieslo twinfrozr - a tento koncept sa v podstate zachoval dodnes. Navyse asus zacal robit az 3vrtulove strix (pri 2D taktoch sa vrtule netocia), cize dnes naozaj nieje dovod kupovat nahradne chladenie na grafiku - staci si len vybrat z nereferencnych ktorych je na trhu milion.

Re: Accelero Mono Plus - malý silák

Nie celkom súhlas. Je pravda, že pasívy sú dnes výborné, hlavne tie trojsloťáky na high-end kartách posledných dvoch generácií sú ozaj na úrovni toho najvýkonnejšieho čo ponúka aftermarket trh /ktorý je ale viac-menej mŕtvy/, ale ventilátory na nereferenčných kartách sú už iná pesnička. Jednak kvalita a jednak pomer výkon-hluk sa stále nedá porovnať s kvalitným full-size fanom.

Mám to z prvej ruky otestované na GTX 1080Ti Strix, ktorú som už kupoval s tým, že tam nahodím Prolimatech MK-26, ktorý mi zvýšil po starej karte. Výkon pasívu od Asus je porovnateľný, možno aj o chlp lepší, ale tie nízkoprofilové vrtuľky sa proste akustikou na štandardný 25mm hrubý fan nechytajú, už z princípu. Čiže aj keď je chladiaci výkon zhruba rovnaký, hluk v záťaži výrazne klesol. Ale to je asi ozaj jediná a posledná výhoda ktorú aftermarket chladiče stále majú. Aspoň teda tie u ktorých sa počíta s osadením bežných ventilátorov, Arctic na Xtreme osádza tiež len 3 nízkoprofilové vrtule, takže tam ten rozdiel asi už bude minimálny.

Nevýhoda pri osadení fullsize fanu je samozrejme hrúbka karty, to už ide do extrému... 4-5 slotov.

Poslať nový komentár

TOPlist