ASUS X99 Deluxe II – v skrini je jej škoda

Vďaka za recenziu, kvitujem vypustenie výkonových testov, je to v dnešnej dobe len záplava generických čísiel čo zneprehľadnia recenziu a nikoho prakticky nezaujímajú.

Ja ako freak do chladenia by som ušetrený čas by som venoval práve meraniu teplôt VRM/čispsetu a uvítal by som tiež podrobnejšie otestovanie všetkých fan konektorov vrátane rozsahu regulácie. Toto sú pre užívateľa praktické veci a nedá sa k nim nikde dopátrať, pritom sa nejedná o extra časovo náročné merania.

Teda reálne otestovať možnosť regulácie PWM/DC a spodné limity (%) na konkrétnych konektoroch. Hlavne dosky z lacnejších segmentov majú často osekané možnosti na sekundárnych konektoroch /buď o PWM alebo DC reguláciu, prípadne vyššie spodné limity/ , čo vie potom prekvapiť užívateľa s väčším počtom ventilátorov v zostave.

Vďaka za zváženie. :)

Re: ASUS X99 Deluxe II – v skrini je jej škoda

Vďaka za návrh. Môžem to skúsiť pri ďalšej recenzii dosky, no u najbližších dvoch (MSI X99 Gaming Xpower Titanium a Gigabyte X99 Ultra-Gaming) to určite ešte nebude nakoľko recenzie sú už hotové, nahodené, čakajú na zverejnenie a dosky sú preč. Po nich sa však na to môžem pozrieť, aj keď aj tu si osobne myslím, že to bude zaujímavé pre malé percento potenciálnych zákazníkov.

To je asi pravda, ale už som zažil pár ľudí, ktorí si nakúpili "plnú tašku" PWM fanov a potom zistili, že doska to na väčšine konektorov nedá /klasické fake 4-piny/. Niekedy aj popis konektorov v manuáloch je chybný alebo nie celkom zrozumiteľný, hlavne na 2. pine ktorý má slúžiť na DC reguláciu. Aj keď toto sú veci čo bývajú problém skôr u lacnejších osekanejších modelov a tie sa v recenziách veľmi neobjavujú.

Tiež súhlasím s vynechaním testov ... stále je to to isté, bez výpovednej hodnoty. Zároveň to ale aj svedčí o tom, že investovať do takejto dosky je vlastne zbytočnosť. Jedine ak by kupujúci potreboval nejakú funkciu, bez ktorej nemôže byť /podsvietenie?/. A obecne nemám rád integrované wifi onboard. Keby som už wifi k PC potreboval, tak pripojiť na USB - čo je určite lepšie presunúť kde chcem, ako keby som mal presúvať custom antény ... zbytočnosť.

Poslať nový komentár

TOPlist