EN

Noctua NH-L9i - 37mm výkonu a ticha

Pasívom L9 Noctua doplnila svoju ponuku chladičov aj o model, ktorý nájde uplatnenie v útlych zostavách založených na mini-ITX platforme. Jeho celková výška s ventilátorom nepresiahne 4cm.


Noctua NH-L9i - Balenie, Špecifikácie

Mini-ITX zažíva v poslednom období doslova boom a čoraz viac užívateľov si stavia výkonné zostavy do maličkých skriniek, čomu sa samozrejme snažia prispôsobiť aj výrobcovia. Len nedávno ohlásil nízkoprofilový chladič Phanteks (PH-TC90LS, výška s ventilátorom 45mm) a vzápätí dal o sebe vedieť aj Thermalright (AXP-100, výška s ventilátorom 58mm). Rakúšania tak nesmeli zostať pozadu.

Noctua sa dlhodobo špecializuje na vývoj a výrobu chladičov (výlučne pre procesory) a ventilátorov špičkovej kvality (a ceny). K dnešnému dňu nájdete v portfóliu 6 chladičov, ku ktorým len nedávno pribudol siedmy s modelovým označením NH-L9i (i - Intel, socket LGA115x), resp. NH-L9a (a - AMD, AM2(+), AM3(+), FM1, FM2).

zľava: NH-L9i, NH-L12, NH-C14

 

Balenie

Chladič dostanete v malej škatuľke o veľkosti hrubšej knihy. Dizajnové spracovanie je strohé ladené do typických tmavohnedých odtieňov. Výrobca cez odrážky upozorňuje na najdôležitejšie vlastnosti chladiča a vašu pozornosť upriamuje najmä na výšku vrátane ventilátora - 37mm (23mm pasív, 14mm ventilátor).

 

Nebýva zvykom, žeby sme sa obrazom venovali uloženiu samotných produktov v škatuli, ale toto nám jednoducho nedalo. Od prvotného otvorenia krabice na vás dýcha luxus. Chladič aj všetko ostatné príslušenstvo sú vsadené do čiernej tvrdej peny a z vnútornej strany vrchnáka sa na vás škerí rafinovane zložený manuál - prvé, čo vám pri pohľade naň udrie do očí, je gratulácia k nákupu špičkového produktu s podpisom samotného Rolanda Mossiga (CEO Noctua).

 

Príslušenstvo

Aby sme boli konkrétni, v škatuli okrem NH-L9 nájdete aj PWM low noise adaptér, skrutky montážneho systému SecuFirm2, kovový odznak Noctua,  tubu teplo vodivej NT-H1 a štyri dlhé skrutky pre prípad, žeby ste sa rozhodli použiť iný 92mm ventilátor s hrúbkou 25mm.

 

Špecifikácie

 Noctua NH-L9iNoctua NH-L9a
Kompatibilita
Intel: LGA1150, LGA1155, LGA1156
AMD: AM2(+), AM3(+), FM1, FM2
Materiál
meď - základňa a heat-pipes (poniklované)
hliník - rebrovanie
meď - základňa a heat-pipes (poniklované)
hliník - rebrovanie
Heat-pipes (počet/priemer)2 / 6mm2 / 6mm
Dodávané ventilátory
92mm Noctua NF-A9x14 PWM
Rozmery (bez ventilátora)
23mm (výška)
95mm (šírka)
95mm (hĺbka)
23mm (výška)
114mm (šírka)
92mm (hĺbka)
Rozmery(s ventilátorom)
37mm (výška)
95mm (šírka)
95mm (hĺbka)
37mm (výška)
114mm (šírka)
92mm (hĺbka)
Hmotnosť (bez ventilátora)
345g
390g
Hmotnosť (s ventilátorom)420g465g
Orientačná cena
~39,90EUR s DPH (cena odporúčaná výrobcom)~39,90EUR s DPH (cena odporúčaná výrobcom)
Stránka produktuNoctua NH-L9iNoctua NH-L9a

 

Prezentačné video výrobcu

 

 

Komentáre (3)
AmOK
Sympaticky chladic a celkom v poho recka, ale ta cena je vzhladom na to, ze je to bud na Intel, alebo AMD socket prehnana. Cena toho "zazracneho" fanu je tiez mimo. 10-12€ by bolo tak akurat, aj ked je fakt, ze ta hrubka ho robi vynimocnym. Za 40€ sa da kupit dospely a paradne vykonny chladic! Mini ITX leti, tak preco sa nenabalit, asi taka je logika Noctua, ale aj inych vyrobcov. Rozhodne mi tam chyba predajna cena ako minus.
Odar
Za kvalitu sa dnes plati. To je realita dnesnej doby. Je na kazdom, aby si zvazil, ci je ochotny za Noctuu zaplatit.
davison
Vcelku súhlas, len ten 40 €-ový dospelý chladič bude človek ťažko tlačiť do nejakej ultralow-profile HTPC skrinky. Tých 40 € teda netreba brať ako cenu za výkon, ale skôr ako cenu za výborný pomer výkon/ticho/rozmery. A v tomto ohľade sa zdá, že Noctua sa nesnaží zákazníka okradnúť. Napokon máme tu aj iné chladiče s podobnou cenou a výkonom, takže to naozaj nie je nič nové a Noctua prináša podobný výkon v ešte menšom balení, čo je pre veľa ľudí zaujímavé.
Pridať nový komentár
TOPlist