Nanoxia Deep Silence 1 - tichý diabol v detailoch

Dnešným dňom končí embargo na jednu z najočakávanejších skriniek posledných mesiacov. Podarí sa Deep Silence 1 získať srdcia zarytých milovníkov ticha, ktorých doteraz atakoval najmä Fractal Design Define Rx?


Nanoxia Deep Silence 1 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Nemeckú spoločnosť Nanoxia sme doteraz vnímali ako výrobcu kvalitných ventilátorov, ktorých typickým znakom sú priesvitné lopatky sfarbené do žlto-zelena.

Nanoxia FX Evo 120mm

Pred pár mesiacmi však začalo marketingové oddelenie zásobovať mailboxy novinárov správami o pripravovanej skrinke Deep Silence 1 (DS1). K dnešnému dňu sa k nám dostalo sedem "ňúsletrov", každý z nich venovaný konkrétnej vlastnosti skrine s detailným popisom jej vzniku a praktického využitia.

DS1 obsahuje množstvo patentovaných prvkov počnúc modulárnym systémom boxov pre pevné disky, polohovateľným vzduchovým komínom, skutočne širokou podporou vodného chladenia, regulátorom pre 6 ventilátorov, až po premyslený systém dvojice predných dvierok. Na testovanie sme sa tak prirodzene tešili, pretože po dlhom čase sa rysovala skrinka s inovatívne riešeným interiérom a zaujímavými nápadmi.

 

Balenie

Skrinku si prinesiete v bielej škatuli s čierno-zlatými lemami a všadeprítomným dôrazom na dve slovíčka - "German Engineering". Nanoxia má pod palcom vlastný vývoj a pre niekoho bude možno zaujímavou informáciou, že to isté sa nedá povedať o Fractal Design. (zástupca Fractal Design túto informáciu dementoval. Fractal Desing si údajne všetky skrine navrhuje do posledného detailu sám).

 

 

Príslušenstvo

Už z príslušenstva je zrejmý dôraz na primárny cieľ - bezhlučná prevádzka. Výrobca si potrpel na taký detail, ktorým sú otvory pre hadice vodného chladenia. Ak ich nevyužívate, môžete ich "zablendovať" gumovými tesneniami. Ďalej tu okrem klasiky v podobe skrutiek a 3,5" konverzného krytu 5,25" externej pozície nájdete aj predlžovačku káblov napájania procesora (opäť užitočná vec, najmä keď montujete dosku s už osadeným chladičom procesora). Precízne spracovaný manuál je lokalizovaný do štyroch jazykov (DE,EN,FR,ES) v počte strán 22 pre každý jazyk.

Všimnite si hrubý tlmiaci materiál z vnútornej strany bočnice. Mimochodom, jeden takýto panel váži dve kilá!

 

Špecifikácie

Nanoxia Deep Silence 1
Materiál
0,7mm oceľ, plast
Základná doska
ATX, micro-ATX, mini-ITX, XL-ATX
Pozície pre mechaniky/disky
Externé:
3x 5,25"
1x 3,5" (alternatívne za jednu 5,25")
Interné:
8x 3,5" (alternatívne 8x 2,5")
Chladenie
Štandardne dodávané ventilátory (3):
2x 120mm Nanoxia 1300RPM (vpredu, in-take)
1x 140mm Nanoxia 1100RPM (vzadu, out-take)
Voliteľné (4):
1x 120/140mm (ľavá bočnica, in-take)
2x 120/140mm (hore, out-take)
1x 120/140mm (dolu, in-take)
Predný I/O panel
2x USB 3.0
2x USB 2.0
1x audio in / out
On/Off tlačidlo - horná hrana prednej masky
Reset - pod hornými dvierkami
Rozmery
517mm (výška)
215mm (šírka)
532mm (hĺbka)
Hmotnosť
11,34kg
Poznámky
Maximálna výška chladiča procesora - 185mm
Maximálna dĺžka grafickej karty - 315/445mm (bez diskového koša)
Maximálna dĺžka zdroja - 200mm
Orientačná cena
~115EUR s DPH
Stránka produktuNanoxia Deep Silence 1

Komentáre (4)
emPORiO
Veľmi sa podobá na Fractal skrinky ... rovnaké ventilačné PCI záslepky len čierne, rovnaké gumičky v otvoroch pre káble, veľmi podobné ventilačné otvori v prednej maske ... záslepky otvorov pre ventilatori No fakt ako keby to Fractal vyrábal
davison
Škoda tej kostry. Ak sa skrinka krúti jak nejaká 15-eurová papierová Eurocase, tak mne sa naozaj nezdá hodná ceny 115 €. Je tam pár zaujímavých vychytávok, ale mňa recenzia nepresvedčila o tom, že by toto mala byť lepšia voľba než R4. Tiež z detailných fotiek exteriéru pôsobil dizajn aj spracovanie detailov dosť lacno. Neviem či je to fotkami a či má človek v reále z toho iný dojem, súdiac podľa poznámky o plastových dvierkach asi nie. Nechystáte recenziu R4? Tých je síce už dosť na iných weboch, ale priame porovnanie s DS1 by bolo vítané.
GABO
Fractal mal zial pri prvych skrinkach horsie vypracovanie ako deep sil. Samozrejme sa bavime o R2. Lupal sa lak, chybali nity, plech nebol tak hutny ako teraz. Aj r3 ma plechy ktore sa krutia...napr. vrchny plech. Deep prinasa vlastne patentovane novotky co Fractal nemal ani nemohol preco ze sa nam len R2 R3 v interier podoba na xigmatek, alebo zopar inych skriniek..asi Vam to dojde preco. Gumicky pri otvoroch pouziva kazda skrinka skoro rovnake co je ale fajn su otvory aj pri pouziti mAtx dosiek co mne osobne chybalo pri Fractale. Plus modularny system kosa, plus kvalitne ventilatory plus o dost lepsie moznosti vodnikov. 3 velke pozicie. Inak opakujem silnejsiu kostru maju az R4. R2\3 mali slabsiu ratam ako deep o kruteni a eurocase by som nehovoril. Plus plastove panely ma zial aj Fractal. R4 na recenziu dodame...;)
davison
No z recky to vyznelo ako Eurocase, tak som to tak aj vzal. :) Fractal pravda, ale DS1 prichádza v dobe R4, takže to bude mať ťažšie so svojími detskými chorobami proti konceptu, ktorý už bol medzičasom pravidelne vylepšený a zbavený väčšiny svojich múch. Určite má DS1 svoje výhody v koncepcii, ale aj muchy, ktorým sa na začiatok asi nedá vyhnúť, napr. menej miesta za tray, čo Fractal vychytal tiež až u R4. Ale teším sa na recku a som zvedavý na porovnanie, hlavne v pomere hlučnosť/chladiaci výkon. edit: To malo byť pre GABA
Pridať nový komentár
TOPlist