Nákupná PC Poradňa - september 2008

, Autor: Anonymný používateľ
PC poradňa je určená pre všetkých, ktorý sa rozhodli investovať do nového "železa" a nechcú najdôležitejšiu fázu výberu vhodných komponentov nechať na predajcoch či známych. Tí mnohokrát skladajú podľa iných kritérií ako je pomer cena/výkon, prípadne proste nemajú dostatočný prehľad v množstve produktov, ktoré trh ponúka. Nájdete tu 4 návrhy zostáv v rôznych cenových kategóriách, avšak bez pevných cenových limitov. Čo však najviac túto poradňu odlišuje od iných, je jej zameranie na bezproblémové a efektívne pretaktovanie.

Úvod

Počítačové obchody sú zaplavené množstvom komponentov, z ktorých mnohé sú staré "výbehové" modeli, prípadne pokusy výrobcov zaujať určitú špecifickú skupinu zákazníkov. Sú to výrobky, pri ktorých platíte zbytočne za to, čo mnohokrát ani nepotrebujete. Bežne sa stáva, že vám iný výrobca dokáže ponúknuť podobný, alebo lepší produkt za rovnakú cenu. Orientovať sa v najnovšej ponuke preto vyžaduje aktívne sledovať dianie v tejto oblasti a nenechať sa nalákať na pekný obal, či rôzne reklamné triky a polopravdy. Preto, ak potrebujete poradiť nemusíte sa hodiny hrabať v rôznych testoch, či spoliehať sa na šťastie. Stačí si prečítať túto poradňu. Nájdete tu totiž najvhodnejší základ pre váš nový počítač zložený s najvhodnejších aktuálne dostupných komponentov. Treba si však uvedomiť, že požiadavky rôznych užívateľov sú odlišné a tak nie je možné spraviť univerzálnu zostavu, ktorá bude vyhovovať každému. Zostavy, ktoré tu nájdete sú len akousi "kostrou", ktorú je možné ďalej prispôsobiť konkrétnym požiadavkám budúceho majiteľa. Preto ak máte individuálne požiadavky, berte túto poradňu len ako základ a svoje požiadavky môžete doriešiť na našom fóre spolu so skúsenejšími užívateľmi, ktorý vám radi poradia. Všetky komponenty, ktorých sa to týka, sú vhodné pre pretaktovanie a vyberané tak, aby ste mohli za svoje peniaze dosiahnuť čo najvyšší výkon. Znamená to tiež to, že pri výbere komponentov sa s pretaktovaním priamo počíta a preto je možne na niektorých miestach ušetriť a na iných si naopak dopriať viac. Po pretaktovaní tak dostanete vyváženú zostavu, kde žiaden s komponentov nie je zbytočne rýchly, alebo príliš pomalý. Je však dôležite nezabudnúť, že pri pretaktovaní nie sú žiadne konkrétne výsledky isté. Je potrebné si pred samotným pretaktovaním dostatočne túto problematiku naštudovať a predovšetkým netreba zabúdať na to, že všetko čo je spojené s pretaktovaním robíte na vlastné riziko. V dnešnej dobe však už výrobcovia s pretaktovaní rátajú a otvorené ho podporujú. Preto je škoda túto možnosť ignorovať a nevyužiť svoje komponenty naplno. V prípade, že máte tvorivé nápady ako poradňu zlepšiť, píšte na thimy@pretaktovanie.sk, alebo do diskusie pod poradňu.

V rámci snahy posúvať PC poradňu stále ďalej a ďalej, bola nová poradňa pripravovaná v spolupráci s internetovým obchodom www.madworld.sk. Vďaka tomu v poradni môžete nájsť nielen dobrú radu, ale tiež odkaz, kde máte možnosť zakúpiť ktorúkoľvek so štyroch odporúčaných zostáv, pričom vám budú poskladané zdarma a navyše dostanete zľavu na špičkový 22" monitor Samsung SyncMaster 226BW. Verím, že táto spolupráca bude prijatá kladne a opäť o čosi zjednoduší nákup vášho vysnívaného počítača. Keďže štyri zostavy zrejme nepokryjú požiadavky všetkých, je tu samozrejme stále priestor pre doladenie na našom fóre. Navyše je tu ale možnosť využiť štedrú ponuku pre mnohých trochu "exotických", ale veľmi kvalitných a vo svete obľúbených značiek ako HIS, XFX, Palit, NZXT, Zotac a mnohých ďalších, ktoré môžete nájsť v ponuke firmy M&D World Limited.

Prajem vám príjemné čítanie a dúfam, že vám poradňa pomôže pri výbere vášho nového počítača.Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
thimy pucmaster 6. október 2008 - 14:29
pucmaster: thimy 5. október 2008 - 22:37
pomoc pucmaster 5. október 2008 - 21:29
to Vladio5: thimy 30. september 2008 - 20:05
preco nie?? Vladio5 30. september 2008 - 19:33
* thimy 30. september 2008 - 8:50
12k baqq 29. september 2008 - 11:58
pre thimy-ho matej 28. september 2008 - 17:02
to Pronto: thimy 28. september 2008 - 15:29
otazka Pronto 28. september 2008 - 9:31
TOPlist